FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CFR CLUJ - FCSB

FOTO Ciprian Deac a cerut penalty în Supercupa CFR Cluj - FCSB! Radunovic „l-a luat pe sus” în careu

CFR Cluj a cerut lovitură de la 11 metri în minutul 68 al meciului cu FCSB, din Supercupa României. +41   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 15 aprilie 2021 20:32 / Actualizat vineri, 16 aprilie 2021 17:07

În minutul 68, Rondon i-a așezat mingea lui Ciprian Deac, la 15 metri de poarta lui Andrei Vlad. Mijlocașul campioanei a șutat cu piciorul stâng, lângă bară, dar fără tărie. Imediat după momentul execuției, Deac a fost „luat pe sus” de Risto Radunovic. Fundașul din Muntenegru a intrat neglijent prin alunecare și nu s-a mai putut opri. Reluările arată un contact între cei doi.

CFR Cluj, nemulțumită de arbitrajul lui Radu Petrescu

CFR a contestat mai multe decizii ale brigăzii conduse de Radu Petrescu. În prima repriză, Gabriel Debeljuh i-a „furat” mingea lui Ovidiu Popescu, care avusese un control deficitar al balonului în propriu careu, și se îndrepta spre poarta lui Andrei Vlad, moment în care a fost doborât de fundașul dreapta al celor de la FCSB. Ardelenii au cerut penalty, dar Radu Petrescu a considerat că atacantul croat a simulat și i-a acordat acestuia cartonașul galben!

Nu a fost niciun fel de simulare. Mai mult, sunt circumsanțe de panalty. Sub nicio formă cartonaș galben pentru simulare, asta nu are nicio legătură. Cred că atacul lui Popescu a fost neregulamentar.
- Adrian Porumboiu, la GSP Live

VIDEO Adrian Porumboiu, despre cea mai controversată fază din CFR - FCSB. „Nu a fost simulare”

EXCLUSIV Proteste înainte de CFR Cluj - FCSB: „De ce se joacă la Ploiești și e un arbitru din București? CFR pornește cu un handicap”

Gigi Becali, decizie care îi va înfuria pe fanii lui FCSB: „Asta i-am spus lui Toni Petrea”