FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - CSU CRAIOVA 1-2

video 3 detalii interesante remarcate după derby-ul FCU - CS Universitatea Craiova: „E chiar îngrijorător!”

CS Universitatea Craiova a învins-o pe FCU Craiova, scor 2-1, în derby-ul rundei cu numărul 4 din Liga 1. Jurnalistul GSP Alexandru Barbu a remarcat trei detalii interesante după disputa de pe „Ion Oblemenco”. +33   FOTO
CS Universitatea Craiova a învins-o pe FCU Craiova, scor 2-1, în derby-ul rundei cu numărul 4 din Liga 1. Jurnalistul GSP Alexandru Barbu a remarcat trei detalii interesante după disputa de pe „Ion Oblemenco”.

Articol de GSP - Publicat luni, 08 august 2022 00:03 / Actualizat luni, 08 august 2022 08:18

CS Universitatea Craiova a învins-o pe FCU Craiova, scor 2-1, în derby-ul rundei cu numărul 4 din Liga 1. Jurnalistul GSP Alexandru Barbu a remarcat trei detalii interesante după disputa de pe „Ion Oblemenco”. 

Prezent la GSP Live, Alex Barbu a scos în evidență prestația îngrijorătoare a celor de la CS Universitatea Craiova, scăderea în joc a lui FCU imediat după golul lui Compagno și modul în care Marius Croitoru a schimbat din mers strategia.

MM Stoica e categoric după derby-ul Olteniei: „Un rezultat mai mult decât mincinos”
FCU CRAIOVA - CSU CRAIOVA 1-2
MM Stoica e categoric după derby-ul Olteniei: „Un rezultat mai mult decât mincinos”

3 detalii interesante după FCU Craiova - CS Universitatea Craiova

„Mi se pare îngrijorător jocul celor de la CS Universitatea Craiova, mai ales că au folosit garnitura de bază înaintea partidei decisive cu Zorya din Conference League, una crucială pentru club. Craiova nu a arătat în așa fel încât suporterii ei să fie siguri că va elimina Zorya. Din contră! Dacă va arăta ca azi, șansele de calificare sunt infime.

Dincolo, exprimarea lui FCU Craiova a fost în scădere față de ce am văzut la partida cu FCSB de runda precedentă. A avut și ghinion, ce-i drept, cu penalty-urile din finalul primei reprize, probabil a întâlnit și un adversar care i-a lăsat mai puține spații, Balint i-a oferit mai puține ocazii lui Croitoru în comparație cu Dică.

În partea secundă, interesant e că echipa lui Croitoru a renunțat la jocul la firul ierbii. A preferat să arunce mingi pe Compagno, așa a și obținut penalty-ul. 

Probabil Croitoru a observat ceva, vreo hibă în apărarea adversarilor, pentru că la Botoșani nu aplica această abordare”, a punctat Alex Barbu la GSP Live.

+29 FOTO

VIDEO Atmosfera din Craiova la marele derby local

Citește și alte știri despre FCU - CS Universitatea:

Adrian Mititelu jr., dezlănțuit: „Un penalty care nu există” + atac vehement la adresa lui Istvan Kovacs
FCU Craiova - CSU Craiova
Adrian Mititelu jr., dezlănțuit: „Un penalty care nu există” + atac vehement la adresa lui Istvan Kovacs
Momentul ratat de camerele TV » Ce s-a întâmplat după golul marcat Hanca în derby-ul cu FCU Craiova
FCU Craiova - CSU Craiova
Momentul ratat de camerele TV » Ce s-a întâmplat după golul marcat Hanca în derby-ul cu FCU Craiova

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”

32 de ani de la moartea tragică a fotbalistului român „mai talentat decât Hagi” » Cum l-a „vânat” Securitatea și de ce nu s-a înțeles nici cu Dobrin, nici cu Hagi: „Gică îl înjura, îl scuipa”


Comentarii (2)
dresko321
dresko321  •  08 August 2022, 09:38
Postat de mihalachy pe 08 August 2022, 07:27

totusi la primul penalty fundasul are piciorul pe pamant inainte de a pasii atatactul ,care cade pe picior, nu se impiedica de piciorul fundasului. ce trebuia sa faca fundasul! zic si eu dar e de revazut, cu var fara var la noi e acelasi k ... si pana vine interventia var, ce se intampla daca in acea perioada se marca un gol indiferent de ce echipa! va rog un video cu primul penalty!

ba tu ești bătut în cap? trebuie să-i rupă piciorul să-i dea penalti? așa sunt mititeii, mereu plângăcioși

mihalachy
mihalachy  •  08 August 2022, 07:27

totusi la primul penalty fundasul are piciorul pe pamant inainte de a pasii atatactul ,care cade pe picior, nu se impiedica de piciorul fundasului. ce trebuia sa faca fundasul! zic si eu dar e de revazut, cu var fara var la noi e acelasi k ... si pana vine interventia var, ce se intampla daca in acea perioada se marca un gol indiferent de ce echipa! va rog un video cu primul penalty!

Vezi toate comentariile (2)
Comentează