FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - CRAIOVA 1-0

ASTRA - CRAIOVA 1-0 // Ca pe vremuri, la FCSB: gestul de neînţeles al lui Alibec îl costă scump

Articol de GSP - Publicat duminica, 08 decembrie 2019 21:51

Denis Alibec a deschis scorul în minutul 50 al partidei dintre Astra Giurgiu și CS Universitatea Craiova, încheiat 1-0, când a scăpat singur cu portarul după o pasă a lui Budescu, însă a făcut un gest inutil două minute mai târziu.

Vârful de 28 de ani urmărea o minge pe care n-avea cum s-o mai ajungă, în zona careului Craiovei, și l-a tamponat pe Mihai Bălașa. Arbitrul Andrei Chivulete n-a stat pe gânduri și i-a acordat acestuia cartonaș galben.

Decizia „centralului” a stârnit câteva momente de lamentare ale lui Denis Alibec, ca pe vremuri, la FCSB, când gesticula nervos la aproape fiecare decizie a arbitrului. Denis realizase că a încasat cel de-al patrulea cartonaș galben al sezonului și va fi suspendat tocmai în duelul cu CFR Cluj de săptămâna viitoare!

CFR - Astra se joacă luni, 16 decembrie, de la ora 20:00, partida urmând să le pună faţă în faţă pe primele două echipe din Liga 1.

Vezi AICI toate detaliile de la partida Astra - Craiova!

Joci constant la pariuri? Avem un test pentru tine – răspunsurile sunt foarte importante!

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”