FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA TÂRGOVIȘTE - CFR CLUJ 1-4

CHINDIA TÂRGOVIȘTE - CFR CLUJ 1-4 // VIDEO Două greșeli importante pro-CFR în meciul contra Chindiei: Deac, iertat de eliminare + ofsaid la golul 3

CFR Cluj a înscris golul trei din ofsaid // Captură TV Telekom Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 august 2019 04:15

CFR Cluj a revenit pe primul loc în clasamentul Ligii 1 după succesul izbutit sâmbătă seara în deplasare cu Chindia Târgoviște, scor 4-1. Meciul n-a fost ferit de greșeli de arbitraj, centralul George Găman luând două decizii pro-CFR.

Deac trebuia eliminat la 1-1

La jumătatea reprizei secunde, Ciprian Deac a avut un gest urât pentru care ar fi meritat să vadă cartonașul roșu. La mijlocul terenului a fost tras de tricou de Dumitrașcu și, în încercarea de a se desprinde, l-a lovit violent cu cotul în obraz pe fundașul stânga al gazdelor, care s-a prăbușit pe gazon.

Arbitrul Găman n-a controlat foarte bine faza și n-a luat nicio decizie disciplinară.

Ofsaid la golul 3!

CFR a închis practic meciul în minutul 74, după ce Deac a înscris. Golul n-ar fi trebuit însă validat fiindcă a fost precedat de o fază neregulamentară. În momentul în care Păun i-a pasat lui Omrani, care avea să dea assistul, atacantul francez se afla în ofsaid, dar asistentul Radu Ghinguleac n-a ridicat fanionul.

VIDEO cu faza

5a fost nota primită de arbitrul George Găman în Gazeta Sporturilor. Radu Ghinguleac a primit 5. Cea mai bună prestație a avut-o Vladmir Urzică, cel de-al doilea tușier, acesta primind nota 7

O altă greșeală de arbitraj, fără repercusiuni pe tabelă, s-a petrecut în minutul 3, când Valentin Costache a centrat din afara terenului la o fază periculoasă de atac a clujenilor. Imagini + detalii, AICI!

Vezi și: CHINDIA TÂRGOVIȘTE - CFR CLUJ 1-4 // Note GSP: cât a primit fotbalistul distrus de Dan Petrescu + 3 jucători din echipa campioanei s-au evidențiat

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional