FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA TÂRGOVIȘTE - SEPSI SF. GHEORGHE

CHINDIA TÂRGOVIȘTE - SEPSI SF. GHEORGHE // CCA confirmă prestația lui Colțescu din partida Astra - CFR » Decizia luată de Comisie

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 septembrie 2019 17:52

Sebastian Colțescu (42 de ani) a fost delegat și în această etapa de Liga 1, după numeroasele incidente petrecute etapa trecută la meciul Astra Giurgiu - CFR Cluj 3-2.

Colțescu a fost în centrul atenției după ce a avut de gestionat mai multe situații delicate în etapa precedentă din Liga 1, însă Comisia Centrală a Arbitrilor a considerat că Sebastian nu a greșit grav în niciuna dintre faze.

După Astra - CFR 3-2, Dan Petrescu, eliminat în timpul meciului de Colțescu, a fost suspendat 4 etape de către Comisia de Disciplină.

GAZETA SPORTURILOR A ANALIZAT ȘI A DAT VERDICTUL ÎN PRIVINȚA PRESTAȚIEI LUI COLȚESCU

» minutul 35: n-a dat fault pentru CFR la duelul dintre Radunovici și Costache, la faza premergătoare penalty-ului gazdelor
VERDICT: GREȘIT

» minutul 36: a dictat penalty pentru CFR la duelul dintre Cestor și Begue
VERDICT: CORECT

» minutul 57: a dictat fault la duelul dintre Cestor și Tounkara, lovitură liberă liberă din care Astra a marcat golul de 3-1

» minutul 58: l-a eliminat pe Camora pentru al doilea galben, la semnalizarea asistentului, care i-a reclamat că fotbalistul CFR-ului a avut o comportare nesportivă: a trântit nervos o sticlă de apă

» minutul 62: a dictat penalty pentru Astra și l-a eliminat pe Vâtcă după ce acesta l-a lovit cu palma peste față pe Radunovici după ce prinsese mingea în brațe

VEZI ȘI:

CHINDIA TÂRGOVIȘTE - SEPSI SF. GHEORGHE // liveTEXT de la 18:30 » Gazdele vor să părăsească zona retrogradării! Echipele de start