FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA - FC BOTOȘANI 2-2

CONCORDIA CHIAJNA - FC BOTOȘANI 2-2 // VIDEO + FOTO Scene demențiale la Chiajna » Au căutat 5 minute tricoul pentru a face schimbare! Între timp au primit gol

Articol de GSP - Publicat vineri, 03 mai 2019 21:57

Concordia Chiajna a remizat cu FC Botoșani, scor 2-2. Cristian Albu (25 de ani), fundașul central al gazdelor, a fost protagonistul unui moment amuzant.

Antrenorul Adrian Falub a vrut să betoneze defensiva după golul de 2-1 marcat de Cadamuro în minutul 69. L-a chemat de a încălzire pe Cristi Albu, dar fundașul nu a găsit tricoul de joc.

A durat mai bine de cinci minute până oamenii din staff au rezolvat situația, după cum afirmă chiar Falub: „Nu pot să înţeleg lucrul acesta. Am vrut să fac o schimbare şi a durat cinci minute, am luat gol în perioada aia. Nu pot să înţeleg, am căutat peste tot tricoul”.

2 +5 FOTO

Vezi VIDEO cu momentul

FC Botoșani a egalat prin Mihai Roman în minutul 71, perioadă în care ilfovenii căutau un tricou pentru Albu. :)

Vezi și:

CONCORDIA CHIAJNA - FC BOTOȘANI 2-2 // VIDEO + FOTO Debut spectaculos al etapei 8 din play-out! Cum arată ACUM clasamentul

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”