Comentarii (47)

alexxxander  •  14 Mai 2019, 14:59
Postat de poison pe 14 Mai 2019, 14:21

Corect! Bravo! Si Radu Banciu redactor sef. El ar fi certitudinea ca vom primi informatii sportive de calitate, nu aberatiile lui Becali..

Tot aici esti mah!? Ia o pauza pana la toamna sa nu-ti mai vedem mutra acra pe aici:)))

alexxxander  •  14 Mai 2019, 14:57
Postat de serg_iordan pe 14 Mai 2019, 14:37

La mulți ani Dinamo!

La cat mai multi ani fara titlu!:)))

serg_iordan  •  14 Mai 2019, 14:37

La mulți ani Dinamo!

poison  •  14 Mai 2019, 14:21
Postat de adriann_ pe 14 Mai 2019, 13:30

De ce U Craiova nu pune mana de la mana cu alte 2-3 cluburi mari (CFR, Dinamo, Rapid) sa sustina un ziar national de sport unde sa se respecte deontologia profesionala, sa nu existe fir rosu cu puscariasul din Pipera sau cu diversi impresari dubiosi etc etc? O asemenea publicatie nu se poate sustine din piata in momentul asta, dar cu cate 50.000 pe luna de la fiecare din cele 4 cluburi s-ar putea acoperi deficitul, plati salarii decente, tipari un tiraj semnificativ, mentine un site modern etc etc. Pentru ca o MARE problema a fotbalului nostru este situatia presei sportive iar cluburile nu par sa inteleaga asta, sau daca inteleg nu par dispuse sa faca nimic. Crezi ca ar mai putea diversi "vopsiti" de prin televiziuni sa-i tot dea cu "Steaua" cand vine vorba de echipa puscariasului daca ar exista un ziar care sa taxeze a doua zi, pe prima pagina, asemenea derapaje?

Corect! Bravo! Si Radu Banciu redactor sef. El ar fi certitudinea ca vom primi informatii sportive de calitate, nu aberatiile lui Becali..

poison  •  14 Mai 2019, 14:18

Nu vine niciun Edi Iordanescu. Ziua si antrenorul la FC FCSB. Ieri Sumudica era ''in drum spre Bucuresti'', azi e Edi in sus, Edi in jos. Diseara o sa aflam ca Edi a semnat cu Sepsi si maine se va vorbi de Mangia... Alta abureala, ca ala-i om serios. LUTU tati, LUTU! Bagati bine la cap!

jaleimensa  •  14 Mai 2019, 14:09

hai nea gigi cu nea stoichita. e singurul cu adevarat rezistent la umilinte.

adriann_  •  14 Mai 2019, 13:30
Postat de observator_federal pe 14 Mai 2019, 13:14

În ziarul din Craiova se scrie moderat (enervant de moderat) despre Universitatea Craiova... și cu reținere despre alte echipe. Ce facem cu fițuicile ”de mare tiraj” care publică orice aroganță sau fabulație mistico-sportivă a unor personaje, deformând realitatea și dând sensuri noi (nedorite) noțiunii de ”informație” ( nu am zis informație sportivă).

De ce U Craiova nu pune mana de la mana cu alte 2-3 cluburi mari (CFR, Dinamo, Rapid) sa sustina un ziar national de sport unde sa se respecte deontologia profesionala, sa nu existe fir rosu cu puscariasul din Pipera sau cu diversi impresari dubiosi etc etc? O asemenea publicatie nu se poate sustine din piata in momentul asta, dar cu cate 50.000 pe luna de la fiecare din cele 4 cluburi s-ar putea acoperi deficitul, plati salarii decente, tipari un tiraj semnificativ, mentine un site modern etc etc. Pentru ca o MARE problema a fotbalului nostru este situatia presei sportive iar cluburile nu par sa inteleaga asta, sau daca inteleg nu par dispuse sa faca nimic. Crezi ca ar mai putea diversi "vopsiti" de prin televiziuni sa-i tot dea cu "Steaua" cand vine vorba de echipa puscariasului daca ar exista un ziar care sa taxeze a doua zi, pe prima pagina, asemenea derapaje?

cneius  •  14 Mai 2019, 13:22

Cum, necum, aveti material acum (Edi Iordanescu) pentru articolele imaginare pe care le scrieti !

observator_federal  •  14 Mai 2019, 13:14
Postat de adriann_ pe 14 Mai 2019, 13:02

Nu exista presa sportiva independenta si echidistanta, asta iti explicam. Despre finalul meciului de la Cluj si despre Mitrita s-a scris pentru ca asta este un ziar controlat prin metode pe care le banuim cu totii de numitul becali. Eu te-am intrebat daca as fi putut scrie eu asa ceva daca lucram la un ziar finantat legal de Craiova? Pentru ca acolo as putea scrie (cel putin deocamdata) tot ce e de scris despre becali (si nu se scrie aici). Dar despre ispravile Craiovei...?

În ziarul din Craiova se scrie moderat (enervant de moderat) despre Universitatea Craiova... și cu reținere despre alte echipe. Ce facem cu fițuicile ”de mare tiraj” care publică orice aroganță sau fabulație mistico-sportivă a unor personaje, deformând realitatea și dând sensuri noi (nedorite) noțiunii de ”informație” ( nu am zis informație sportivă).

herman25  •  14 Mai 2019, 13:14
Postat de baba.pricina pe 14 Mai 2019, 12:22

Edward a lu' Iordanescu nu vine la FCSB. Antrenorii cu care Gheorghe negociaza in acest moment: 1. Aurel Sunda 2. Ionut Popa ( obligatoriu fara mustata) 3. Costel Enache

Ionut Chirila are sanse bune si el.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5