FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FARUL

Hagi n-a rezistat până la pauză: i-a schimbat pe amândoi în 10 minute

FCSB - Farul | În prima repriză, la scorul de 0-0, Gică Hagi (57 de ani), managerul dobrogenilor, a schimbat doi jucători!

Articol de - Publicat duminica, 29 ianuarie 2023 19:40 / Actualizat duminica, 29 ianuarie 2023 19:54

Mai întâi, în minutul 26, Hagi a „umblat” la postul de fundaș stânga: l-a înlocuit pe David Kiki (29) cu Andrei Borza (17). În acel flanc, Andrei Cordea și Valentin Crețu au creat de mai multe ori probleme oaspeților.

FCSB - Farul. Gică Hagi, două schimbări până la pauză

Apoi, în minutul 36, Hagi l-a înlocuit și pe fundașul dreapta. Rolandas Baravykas (27), ajuns în această iarnă la malul mării, i-a lăsat locul în teren lui Dan Sîrbu (19).

Nici Kiki, nici Baravykas - singurii străini dintre titularii Farului - nu au acuzat probleme medicale vizibile, fiind vorba, cel mai probabil, despre schimbări tactice.

Clasamentul actualizat din Superliga

Mai multe știri de actualitate din Superliga:

FCU Craiova contraatacă: „De ce nu a evacuat galeria înainte să oprească meciul? Avem probe!” + „Când se strigă «M**e la olteni!» nu e rasism?”