FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI 2-1

FCSB - SEPSI 2-1 // Csaba Laszlo, necăjit: „Și jucătorii FCSB-ului au spus că n-a fost penalty”

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 noiembrie 2019 23:23

Csaba Laszlo (55 de ani), tehnicianul lui Sepsi, a vorbit despre înfrângerea suferită de echipa sa pe terenul FCSB-ului, scor 1-2.

Antrenorul covăsnenilor s-a plâns, la fel cum au făcut-o și jucătorii săi, de decizia lui Horațiu Feșnic de a dicta un penalty pentru gazde la scorul de 1-0 pentru Sepsi.

„Dacă și jucătorii de la FCSB spun că n-a fost penalty, atunci nu e o decizie controversată! E o decizie clară: n-a fost penalty și așa au reintrat cei de la FCSB în joc. Trebuie să fim profesioniști.

Puteam să egalăm, cred că a fost un joc foarte bun. Am jucat exact cum trebuie. În repriza secundă, știam că va fi vorba de presiune asupra noastră. Asta este, n-avem ce să facem. În prima repriză, am arătat foarte bine, am avut tactica pe care trebuie s-o avem pentru a câștiga jocuri”, a spus Csaba Laszlo, la Look Sport.

FCSB a primit un penalty controversat în minutul 54

Florin Tănase, recunoscut pentru abilitatea de a obține lovituri de la 11 metri, a fost din nou în centrul atenției în partida de aseară. „Decarul” vicecampioanei a urmărit o minge venită din corner, s-a plasat în dreapta lui Velev, fotbalist care avea ușor prim-planul, și a căzut. Reluările arată că Tănase e mai degrabă cel care inițiază contactul, în încercarea de a-i lua fața lui Velev. Detalii, AICI!

Citește aici cronica lui Dan Udrea după FCSB - Sepsi 2-1

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”