FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - SEPSI 2-1

FCSB - SEPSI 2-1 // FOTO Fază de tot râsul pe final » 4 fotbaliști au scăpat cu poarta goală, dar Man a arătat că nu știe regulamentul

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 noiembrie 2019 23:51

FCSB a învins-o pe Sepsi, scor 2-1, și urcă pe locul 4 în Liga 1. Dennis Man (20 de ani) a fost protagonistul unei erori uriașe în minutele de prelungire.

Sepsi a atacat cu toți oamenii la ultima acțiune a partidei, o lovitură de la colțul terenului. Portarul Niczuly a fost surprins în careul advers la contraatacul pornit de gazde. Erau 4 jucători bucureșteni împotriva unui adversar.

vlcsnap 2019 11 03 22h58m10s719

Dennis Man, fotbalistul aflat în controlul balonului, a luat o decizie total neinspirată. A pasat în față către Florinel Coman, iar asistentul a ridicat fanionul. Ofsaid! Între fotbalistul de la FCSB și poartă se afla un singur apărător, portarul fiind ieșit dintre buturi.