FOTBAL  »  Superliga  »  FCU CRAIOVA - CSU CRAIOVA

EXCLUSIV // video Adrian Mititelu jr., dezlănțuit: „Un penalty care nu există” + atac vehement la adresa lui Istvan Kovacs

Adrian Mititelu jr +33   FOTO
Adrian Mititelu jr

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 august 2022 22:45 / Actualizat luni, 08 august 2022 12:44

FCU Craiova - CS Universitatea Craiova. Adrian Mititelu jr, fiul patronului celor de la FCU Craiova, a reacționat dur la GSP Live după ce arbitrul Istvan Kovacs a dictat două penalty-uri în favoarea trupei lui Laszlo Balint.

După ce în minutul 41 Kovacs a dictat primul penalty împotriva lui FCU, la faultul lui Van Durmen asupra lui Markovic, „centralul” din Carei a mai acordat un penalty pentru CSU Craiova, în minutul 45+1.

Hanca a executat o lovitură liberă, mingea l-a lovit pe Bahassa, arbitrul a considerat că a fost henț și a arătat punctul cu VAR. Hanca a transformat lovitura de pedeapsă fără emoții, primul său gol în tricoul alb-albastru.

Adrian Mititelu jr: „Nu îl lovește în mână, e un penalty care nu există”

Adrian Mititelu jr a intervenit în emisiunea GSP Live de la pauza meciului și a avut un discurs dur la adresa lui Istvan Kovacs.

Istvan Kovacs, corectat de VAR » Arbitrul nu văzuse un penalty clar în derby-ul Craiovei, dar a dictat apoi unul care n-a fost
FCU CRAIOVA - CSU CRAIOVA

„Am văzut reluarea de 20 de ori, nu îl atinge în mână. Trece milimetric, razant deasupra mâinii. Se vede cum îl lovește în cap. La un asemenea meci e imposibil ca un arbitru ca Istan Kovacs să nu se ducă să revadă faza. Nu se poate, e un penalty care nu există. Nu îl lovește în mână.

Și dacă i-ar fi șters părul de mână, te uiți la cameră, omule! Ești arbitru de Mondiale! I-am dominat pe cei de la CSU 40 de minute și am luat două goluri din penalty, e incredibil așa ceva. Îi dai lui Paramatti galben pentru că întreabă ceva de penalty. Îi dai galben lui Bahassa pentru că îl atinge în coapsă pe jucătorul celor de la CSU...

Îi dai galben lui Duarte pentru că a făcut un penalty neglijent. Nu poți să dai ambilor fundași centrali galben în 5 minute pe nimic. Prima fază e penalty, a doua nu e. Sunt foarte slabi, putem întoarce scorul”, a declarat Adrian Mititelu la GSP Live.