FOTBAL  »  Superliga  »  FC VIITORUL - POLI IAȘI

FOTO Decizie curajoasă luată de arbitru la Viitorul - Poli Iași » I-a pus pe oaspeți să repete un penalty!

Articol de GSP - Publicat luni, 23 septembrie 2019 20:54

În minutul 38 al partidei Viitorul - Poli Iași, centralul Adrian Comănescu a dictat un penalty pentru oaspeți, în urma unui duel în careu între Adrian Bălan și Paul Iacob.

Bălan a transformat penalty-ul inițial, dar lovitura de pedeapsă a fost repetată din cauza faptului că mai mulți fotbaliști de la ambele echipe au intrat în interiorul careului înainte ca atacantul gazdelor să execute lovitura de la 11 metri.

Vezi AICI desfășurarea partidei

Până la urmă, Adrian Bălan l-a învins din nou pe Căbuz și a făcut 1-0 pentru echipa sa, stabilind de altfel și scorul pauzei.

VEZI ȘI:

FC Viitorul - Poli Iași, liveTEXT ACUM » Echipa lui Hagi poate egala liderul CFR Cluj! Echipele de start + cote

A uitat-o pe Ghenea? » Dimitrov are o nouă cucerire celebră: filmați pe străzile din Monte Carlo

„Dacă mănânci o lună de la penitenciar, dai colțul!” » Dănuț Lupu, despre condițiile de la Rahova: „Să mă ierte doamna Rodica, dar la Marriott era mai ieftin ...”