FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - HERMANNSTADT 1-1

GAZ METAN - HERMANNSTADT 1-1 // VIDEO Egal în derby-ul județului Sibiu! Cum arată ACUM clasamentul din Liga 1

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 noiembrie 2019 18:00

Gaz Metan Mediaș și Hermannstadt au remizat, scor 1-1, în derby-ul județului Sibiu.

Meciul de la Mediaș, jucat în fața a 2.200 de spectatori, a oferit două reprize total diferite. Prima a fost sub semnul precauției, cu un singur șut pe poartă, al formației oaspete.

Partea a doua a avut un ritm net superior și două goluri extrem de frumoase. Lucian Dumitriu a deschis scorul în minutul 61, cu un șut din voleu, din interiorul careului. Darius Olaru a egalat după 6 minute cu o lovitură spectaculoasă de cap, sub bara transversală.

Gaz Metan ajunge la al treilea meci consecutiv fără victorie în Liga 1. Cu 23 de puncte, medieșenii ocupă locul 4. Hermannstadt este în acest moment penultima în Liga 1, cu 13 puncte, dar poate să cadă o poziție dacă Academica Clinceni se impune pe terenul campioanei CFR Cluj.

FINAL » Gaz Metan - Hermannstadt 1-1

Echipele de start

GAZ METAN: Pleșca - Pleașcă, Popa, Larie, Velisar - Droppa, Fofana, Chamed - Olaru, S. Buș, Cardoso Dumitru
REZERVE: Ricardo, R. Trif, Roșu, Drăghici, Sanoh, Ely Fernandes, Nielsen
ANTRENOR: Edward Iordănescu

HERMANNSTADT: Novo - Tătar, Viera, Luchin, Oprut - I. Petrescu, Dâlbea, Offenbacher - Vodă, Debeljuh, S. Bușu
REZERVE: Cristiano, Stoica, Buzan, Dumitriu, Afonso, David Caiado, Yazalde
ANTRENOR: Eugen Neagoe

Stadion: Gaz Metan, Mediaș
Arbitru: George Găman // Asistenți: Daniel Mitruți, Mihai Marica

Vezi și:

VIDEO Dan Petrescu despre Florinel Coman: „E cel mai bun jucător din campionat, nu m-ar surprinde să fie pe lista lui Manchester City”

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”