FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - CSU CRAIOVA

VIDEO CU GOLUL Ce le-ai făcut, Markovici?! » Starul Craiovei a „deblocat” derby-ul FCSB - CSU Craiova cu o fază de geniu în care i-a ridiculizat pe steliști

Jovan Markovic (21 de ani) a marcat un gol superb în minutul 32 al derby-ului de play-off dintre FCSB și CS Universitatea Craiova, la scorul de 0-0.

Articol de - Publicat sambata, 18 martie 2023 20:54 / Actualizat sambata, 18 martie 2023 23:07

Universitatea Craiova a început cu mult tupeu disputa de pe Arena Națională, iar roadele s-au văzut după o jumătate de oră de joc. Jovan Markovic a inventat un gol din nimic, dintr-o repunere de la margine.

VIDEO CU GOLUL. Jovan Markovic a ridiculizat toată defensiva celor de la FCSB și a deschis scorul în derby

În minutul 32, Andrei Ivan a executat o aruncare de la margine din apropierea fanionului de la colțul terenului. Jovan Markovic a ridiculizat întreaga defensivă adversă înainte de a marca.

A preluat pe lângă Adrian Șut, „închizătorul” convocat în premieră la prima reprezentativă, l-a depășit și pe Dawa, apoi l-a întors pe toate fețele pe Iulian Cristea și a șutat tare, din 6 metri, fără speranțe pentru Târnovanu.

Basarab Panduru, dezvăluire-șoc chiar înainte de FCSB - CSU Craiova: „Să știți de la mine, nu va mai fi chemat la națională cât e Edi Iordănescu!”
FCSB - CSU Craiova

Pentru Jovan Markovic a fost doar al patrulea gol al sezonului. Mai marcase o „dublă” în victoria 4-3 cu Farul și o reușită în triumful 3-0 contra Chindiei Târvoviște.

Asta fac eu de obicei, driblez. Sper să o țin tot așa, să marchez la fiecare meci dacă se poate, să-mi ajut echipa cât mai mult.

Rezultat echitabil, dacă luăm prima repriză trebuia să-i batem, dacă ne uităm la a doua, trebuia să ne bată. Am fost mai motivați, mai agresivi. În a doua repriză am lăsat-o mai moale și nu știu de ce, dar rezultatul este bun.

Sunt foarte OK, am avut câteva probleme cu genunchiul acum câteva zile, dar sunt OK, nimic grav. M-a durut puțin și am zis să nu risc, să nu ajung la ceva mai grav.