FOTBAL  »  Superliga  »  CHINDIA - RAPID

Mutu „a tăiat în carne vie” » Decizia radicală luată în minutul 36 din Chindia - Rapid

Adrian Mutu (43 de ani) a efectuat două schimbări în minutul 36 al meciului Chindia - Rapid, la scorul de 1-0.

Articol de GSP - Publicat luni, 03 octombrie 2022 21:54 / Actualizat luni, 03 octombrie 2022 21:57

Adrian Mutu (43 de ani) a efectuat două schimbări în minutul 36 al meciului Chindia - Rapid, la scorul de 1-0. Valentin Costache (24 de ani) și Alexandru Ioniță II (27 de ani) au fost înlocuiți cu Jayson Papeau (26 de ani) și Kevin Luckassen (29 de ani).

Rapid a arătat rău în prima repriză a partidei de pe arena „Ilie Oană”. Chindia, la debutul cu Toni Petrea pe bancă în Liga 1, a deschis scorul în minutul 15, când Daniel Popa a câștigat duelul fizic contra lui Iacob și a tras pe lângă Horațiu Moldovan.

Gol anulat total aiurea în Chindia - Rapid! Ce-a văzut VAR-ul?!
Chindia - Rapid 2-1

Portarul giuleștenilor a fost nevoit să mai intervină în două rânduri, iar Andrei Șerban a scuturat plasa în minutul 33, reușită anulată după consultarea VAR. Imediat după această fază, Mutu a luat măsuri.

Adrian Mutu, măsuri radicale în Chindia - Rapid

Nemulțumit de atitudinea elevilor lui, Adrian Mutu nu a mai așteptat pauza și a efectuat două schimbări încă din minutul 36. Antrenorul giuleștenilor i-a scos pe Alexandru Ioniță II și pe Valentin Costache. În locul lor au intrat Jayson Papeau și Kevin Luckassen.

Mutu a schimbat și sistemul de joc. A riscat cu doi atacanți de careu, Marko Dugandzic și Kevin Luckassen.

Faza etapei » Neagoe i-a oferit arbitrului de rezervă ochelarii lui. Ce a urmat

Mihai Stoica, emoții mari la FCSB - FC Argeș: „Nu am trăit niciodată asta!” + titularul cu probleme medicale: „Nu trebuia să joace!”