FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - SEPSI OSK 3-0

VIDEO Cum va sărbători Dugandzic primul hat-trick al carierei: „Au venit prietenii mei din Croația”

Marko Dugandzic, Rapid // sursă foto: captură DigiSport

Articol de - Publicat vineri, 20 ianuarie 2023 22:20 / Actualizat vineri, 20 ianuarie 2023 23:05

Marko Dugandzic (28 de ani), autorul unui hat-trick în Rapid - Sepsi OSK 3-0, primul din cariera lui, s-a prezentat la flash-interviuri după meciul din Giulești.

Dugandzic este omul momentului. A înscris 3 goluri contra lui Sepsi, între minutele 5 și 19, și a adus 3 puncte prețioase pentru Rapid. Croatul are 12 goluri în acest sezon și îi „suflă în ceafă” lui Andrea Compagno, cel mai bun marcator al campionatului, care a înscris de 13 ori.

Repriză de vis pentru Dugandzic » De câte minute a avut nevoie pentru cel mai rapid hat-trick al sezonului + mesaj special pe tricou
RAPID - SEPSI

Ce a declarat Marko Dugandzic după Rapid - Sepsi OSK

„Un sentiment uimitor, este o victorie uimitoare în fața fanilor noștri. Știam că va fi un meci greu, dar acum suntem cu un pas mai aproape de play-off. Dacă ne-ar fi învins astăzi, s-ar fi apropiat de noi. Dar am câștigat și ăsta este cel mai important lucru.

Sunt foarte fericit pentru golurile mele și echipă. Am luat mingea, jucătorii o vor semna. Cum voi sărbători? Prietenii mei din Croația sunt aici, poate vom bea puțin și atât. Apoi ne vom odihni bine, nu ne-am încheiat treaba”, a precizat Dugandzic, la PrimaSport.

Obiectivul nostru este play-off-ul. Dacă ajungem acolo, vom vorbi și despre alte lucruri, dar pe moment obiectivul este play-off-ul.

Nu am un anumit număr de goluri pe care vreau să-l ating.

Dacă regretă Dan Petrescu plecarea mea? Ar trebui să-l întrebați pe el. Am mai spus că ăsta este fotbalul, sunt decizii luate de cluburi, de antrenori. Eu sunt aici să-mi fac jocul, să joc cât de bine pot și atât.