FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI

Sepsi Sf. Gheorghe, încă o victorie răsunătoare în cantonamentul din Austria

Sepsi Sf. Gheorghe a câștigat meciul amical împotriva celor de la Legia Varșovia, scor 1-0.

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 iunie 2022 22:42 / Actualizat vineri, 24 iunie 2022 23:07

Sepsi Sf. Gheorghe a câștigat meciul amical împotriva celor polonezilor de la Legia Varșovia, scor 1-0.

Sepsi Sf. Gheorghe se descurcă excelent în cantonamentul din Austria. În primul test, covăsnenii s-au impus cu 3-0 în fața celor de la Ferencvaros. Astăzi, „victimă” a fost altă echipă de tradiție a Europei, Legia Varșovia. Unicul gol al partidei a fost semnat de mijlocașul Marius Ștefănescu, în minutul 28, dintr-o lovitură de la 11 metri.

UTA

Echipa de start a celor de la Sepsi în amicalul cu Legia: Began - R. Dimitrov, Bălașa, D. Ciobotariu, R. Ispas - N. Păun, F. Rența - M. Ștefănescu, C. Golofca, Sg. Șerban - V. Damașcan
Antrenor: Cristiano Bergodi

Cristiano Bergodi, mulțumit de cantonamentul din Austria

„Întotdeauna e bine atunci când câștigi. Mai avem de lucru la partea fizică, dar suntem optimiști. Toți băieții care au intrat astăzi mi-au plăcut. Avem toți jucătorii apți, nu s-au accidentat. E important pentru ciclul nostru de pregătire”, a spus Cristiano Bergodi.

Sepsi mai are programate două meciuri amicale în acastă vară. Adverasre vor fi ȚSKA Sofia (vicecampioana Bulgariei) - 27 iunie și Karlsruher (locul 12 din liga secundă a Germaniei) - 30 iunie.

Sepsi debutează în turul secund preliminar al UEFA Conference League pe 21 iulie. Adversară va fi învingătoarea dublei NK Olimpija Ljubljana (Slovenia) / Differdange (Luxemburg).

MATCHDAY EXPERIENCE » Episodul 2: STADIONUL SEPSI. Stadion nou, notă excelentă

VIDEO UTA era condusă cu 1-0 în minutul 67, apoi a ieșit la rampă Virgiliu Postolachi » Gol fabulos și rezultat neverosimil

VIDEO CFR Cluj, campioana și în meciurile amicale! Victorie în fața lui Partizan Belgrad