FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ

U Cluj, victorie cu 8-0 la 12 ore după meciul cu Rapid » 4 fotbaliști folosiți aseară, titulari

La 12 ore de la finalul meciului cu Rapid, scor 0-0, U Cluj a disputat un joc amical / foto: facebook.com/FCUCluj

Articol de - Publicat sambata, 28 ianuarie 2023 14:29 / Actualizat sambata, 28 ianuarie 2023 15:09

La 12 ore de la finalul meciului cu Rapid, scor 0-0, U Cluj a disputat un joc amical. Elevii lui Ioan Ovidiu Sabău au trecut cu 8-0 de Ocna Mureș, ocupanta ultimului loc a Seriei 9 din Liga 3.

Golurile lui U Cluj au fost marcate de Romario Pires ('28), Adrian Bălan - „dublă” ('40, '80), Ze Gomes - „triplă” ('43, '62, '73), Tescan ('78 - pen.) și Haită ('81).

S-a ales praful de tot: fosta campioană a României, dezafiliată! FRF i-a dat delete de pe site
DECIZIE

U Cluj - Ocna Mureș 8-0, la 12h după remiza cu Rapid

Interesant este că Sabău a trimis azi pe teren din primul minut 4 dintre fotbaliștii care au jucat aseară: Filip, Ze Gomes, Bălan și Florian Haită. Ei au intrat pe parcursul reprizei secunde contra Rapidului.

Echipa de start folosită de U Cluj în amicalul de azi cu CS Ocna Mureș, disputat în Parcul sportiv Iuliu Hațieganu: Gorcea - Pițian, Nowak, Ispas - Horșia, Pires, Filip, Trif - Haită, Bălan, Ze Gomes.

La pauză, Tescan a intrat în locul lui Filip. În repriza secundă, U a mai efectuat o singură modificare: Păun - Gorcea.

Mai multe știri despre U Cluj:

Uluit de ce a văzut la U Cluj - Rapid: „De nedescris, incredibil și inacceptabil!”
U Cluj - Rapid 0-0
Nelu Varga, în tribune la U Cluj - Rapid lângă fostul șef al galeriei giuleștenilor