FOTBAL  »  Superliga  »  UTA - CFR

FOTO Mihai Bordeianu, făcut KO în UTA - CFR! Arbitrul n-a dictat nici măcar fault

UTA - CFR Cluj. În minutul 51, la 1-0 pentru campioană, Mihai Bordeianu (29 de ani), mijlocașul ardelenilor, a fost lovit cu antebrațul de Idriz Batha (29). +6   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 26 septembrie 2021 22:25 / Actualizat duminica, 26 septembrie 2021 22:27

Toate detaliile despre UTA - CFR Cluj, AICI!

La mijlocul terenului, în timp ce Batha trecea de Bordeianu, fotbalistul arădenilor și-a lovit adversarul cu antebrațul în zona ochiului și în partea stângă a capului.

FOTO. Mihai Bordeianu, accidentat în UTA - CFR Cluj

+2 FOTO

Avariat serios, mijlocașul lui Dan Petrescu a putut totuși să continue partida după intervenția staff-ului medical, deși Bismark Adjei-Boateng era chemat de la margine pentru a-l înlocui.

„Centralul” Horia Mladinovici n-a dictat nici măcar lovitura liberă, deși faultul impunea cel puțin cartonașul galben.

Citește mai multe știri de actualitate:

„Dario Bonetti nu mai este antrenorul lui Dinamo!” » Anunț de ultimă oră: „El e favorit să îl înlocuiască”

Penalty neacordat pentru gazde în FC Botoșani - FCU Craiova, după ce Mutu s-a plâns de arbitraj