FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - SEPSI 0-3

VIITORUL - SEPSI 0-3 » VIDEO Eșec rușinos pentru echipa lui Gică Hagi! Clasamentul actualizat

Sepsi a învins-o pe Viitorul, la Ovidiu, scor 3-0, în runda cu numărul 13 din play-out-ul Ligii 1

Articol de - Publicat sambata, 01 august 2020 07:45 / Actualizat sambata, 01 august 2020 21:00

Sepsi a învins-o pe Viitorul, la Ovidiu, scor 3-0, în runda cu numărul 13 din play-out-ul Ligii 1. Cu obiectivul realizat, salvarea de la retrogradare, și fără șut pe poartă azi, constănțenii au cedat la scor de neprezentare.

Vezi AICI programul etapei #13 din play-out!

Covăsnenii au început excelent meciul de la Ovidiu. În minutul 8, Carnat a profitat de o greșeală mare a lui Mladen și a deschis scorul pentru echipa lui Leo Grozavu.

În minutul 16, după încă o gafă a defensivei dobrogenilor, Sepsi a mai punctat o dată, de această dată prin Ștefanescu, din pasa aceluiași Safranko, care a punctat decisiv și la prima reușită a meciului.

La pauză, tabela arăta un neverosimil 3-0 pentru Sepsi! Căpușă, nou-intrat pe teren, i-a pasat lui Ciobanu, însă acesta a alunecat în apropierea propriului careu ('32). Mingea a ajuns în cele din urmă la Carnat, care și-a trecut în cont „dubla”.

Viitorul a încercat în zadar să revină în joc. Prima ocazie notabilă a formației lui Gică Hagi a fost consemnată de-abia în minutul 56, când tânărul Ștefan Bodișteanu a luat o acțiune pe cont propriu în partea stângă, finalizată însă modest, în plasa laterală.

Astfel, Viitorul a ajuns la două înfrângeri consecutive în play-out, după eșecul cu Hermannstadt (0-2), în timp ce Sepsi a înregistrat prima victorie în Liga 1 după 3 săptămâni.

Clasament play-out Liga 1:

Viitorul - Sepsi 0-3

VIITORUL (4-3-3): Căbuz - Mladen, Ghiță, Artean, Dussaut - Ciobanu, Iacob, Achim - Ganea, Rivaldinho, Chițu
REZERVE: Tordai, Căpușă, Casap, Călin, Sima, Vlad, Lazăr, Dulca, Bodișteanu
ANTRENOR: Gheorghe Hagi

SEPSI (4-3-3): Niczuly - Radoslav, Bouhenna, Tincu, Ștefan - Kovacs, Deaconu - Ștefănescu, I. Fulop, Carnat - Safranko
REZERVE: Fejer, Celea, Karanovic, Andrezly, Achahbar, Grassano, Fulop, Dragomir
ANTRENOR: Leo Grozavu

Stadion: Central Academia Hagi (Ovidiu)
Arbitru: Marian Barbu (Făgăraș) / Asistenți: Bogdan Gheorghe (București) și Stelian Slabu (Brașov)

Transfer impresionant realizat de Viitorul » Echipa lui Gică Hagi aduce un jucător de la Newcastle!

EXCLUSIV Cel mai influent om din FRF, gest revoltător împotriva lui Sepsi la finala Cupei » Reacția Federației