FOTBAL  »  LIGA 2  »  GSP LIVE

EXCLUSIV 3 puști români așteptați să „explodeze” sezonul viitor: „Unul a semnat deja în Liga 1”

Andrei Dragu ar fi semnat cu FC Botoșani. Sursă foto: Facebook
Andrei Dragu ar fi semnat cu FC Botoșani. Sursă foto: Facebook

Articol de - Publicat vineri, 14 mai 2021 14:17 / Actualizat vineri, 14 mai 2021 14:18

Gabriel Manu (39 de ani), antrenorul divizonarei secunde Metaloglobus, a fost invitat astăzi la GSP Live și a vorbit, printre altele, despre jucătorii de perspectivă pe care i-a remarcat în acest sezon din Liga 2.

Manu, fost secund al lui Reghecampf în Emiratele Arabe Unite, a înaintat trei nume ale unor jucători talentați din Liga 2. Printre ei se numără și Andrei Dragu, fotbalist care ar fi semnat deja cu FC Botoșani.

Gabriel Manu: „E un viitor frumos în Liga 2, sunt copii buni”

„Mă pot gândi la Andrei Dragu, de la Viitorul Târgu Jiu, care înțeleg că a și semnat în Liga 1, cu FC Botoșani. Mai e și Daniel Paraschiv, tot de la Viitorul Pandurii. Mai e un copil, Robert Sălceanu de la Dunărea Călărași, un fundaș stânga născut în 2004. Are marea majoritate a meciurilor jucate la Dunărea Călărași în acest sezon. 

Sunt mulți copii buni pe care i-am urmărit de-a lungul sezonului. Eu zic că avem un viitor frumos în Liga 2. Vin din urmă copii buni. Din păcate, eu n-am avut la echipa mea o «plajă» de juniori din care să aleg”, a declarat Gabriel Manu, la GSP Live. 

  • Andrei Dragu (21 de ani), Viitorul Târgu Jiu, fundaș stânga, cotat la 275.000 de euro de Transfermarkt;
  • Daniel Paraschiv (22 de ani), Viitorul Târgu Jiu, atacant, cotat la 175.000 de euro de Transfermarkt;
  • Robert Sălceanu (17 ani), Dunărea Călărași, fundaș stânga, cotat la 175.000 de euro de Transfermarkt

FC Argeș mută prima: l-a luat pe Ișfan de la Mioveni 

FC Argeș se pregătește pentru sezonul următor și l-a transferat deja pe Alexandru Ișfan (21 de ani), de la CS Mioveni. 

Alb-violeții pregătesc lotul pentru stagiunea viitoare. Piteștenii s-au orientat către un jucător U21, astfel încât să poată respecta regula impusă de Federație. În acest sens, mijlocașul Alexandru Ișfan a fost transferat de la CS Mioveni. 

Ișfan a semnat un contract valabil 3 sezoane, suma de transfer fiind 50.000 euro, din informațiile GSP.ro.

Citește și alte știri din Liga 2: 

EXCLUSIV „Dumnezeu a făcut dreptate!” » Cine sunt considerați oamenii decisivi pentru revenirea lui FC U Craiova în Liga 1

FC U Craiova în Liga 1 » Eugen Trică, obiectiv măreț pentru sezonul următor: „Da, încă din primul an!”

FOTO Rapid - ASU Poli 1-0. Dan Alexa, acuzații grave la adresa arbitrului Coza: „Îmi asum ce zic, pentru că e adevărat!”

32 de ani de la moartea tragică a fotbalistului român „mai talentat decât Hagi” » Cum l-a „vânat” Securitatea și de ce nu s-a înțeles nici cu Dobrin, nici cu Hagi: „Gică îl înjura, îl scuipa”

SPECIAL GSP | Povestea-thriller a lui Claudiu Bozeșan, fotbalist ce a învins-o pe Dinamo într-un blat stricat de Poli Timișoara: „Nu mi-a fost frică de ordinele primite!” + Dramă imensă după ce fratele i-a murit într-un misterios accident de camion


Comentarii (6)
lacadus
lacadus  •  14 Mai 2021, 17:22
Postat de elgabri pe 14 Mai 2021, 15:38

Numai explozii in liga 1 nu borbandeaza Hamas ;))

Cel mai bomba evident Mihaiu

danielpurcherea
danielpurcherea  •  14 Mai 2021, 15:58

De la Gloria Buzău

danielpurcherea
danielpurcherea  •  14 Mai 2021, 15:58

Sculă de jucător e Pârvulescu, fundaș drepta, 18 ani.

Vezi toate comentariile (6)
Comentează