FOTBAL  »  LIGA 2  »  PLAY-OFF

VIDEO CS Mioveni și Dunărea Călărași, egal care o ajută pe Rapid! Cum arată clasamentul din play-off-ul Ligii 2

CS Mioveni - Dunărea Călărași » play-off Liga 2, etapa #8, LIVE pe GSP.ro

Articol de GSP - Publicat miercuri, 12 mai 2021 19:24 / Actualizat miercuri, 12 mai 2021 19:49

CS Mioveni și Dunărea Călărași, echipe aflate pe locuri baraj, au remizat în etapa a 8-a din play-off-ul Ligii 2, scor 1-1.

Programul play-off-ului din Liga 2

Prima repriză a fost una echilibrată, săracă în ocazii de gol. Cele două echipe s-au închis foarte bine și nu au reușit să pună în pericol poarta adversă.

Repriza a doua a fost mai animată, iar fiecare echipă a punctat câte o dată. În minutul 65, Dunărea Călărași a deschis scorul după o fază controversată. Tudoran a lovit mingea după ce portarul Iustin Popescu o prinsese, acesta a scăpat-o, iar mijlocașul oaspeților a trimis în poarta goală.

În minutul 83, CS Mioveni a egalat, după ce mijlocașul Alexandru Ișfan a marcat din penalty. În ultimele minute, ambele echipe au încercat să puncteze, dar tabela a rămas nemodificată.

După acest egal, cele două echipe rămân pe locuri de baraj. CS Mioveni e pe trei, cu 44 de puncte, iar Dunărea Călărași este pe 4, cu 43 de puncte..

CS Mioveni - Dunărea Călărași 1-1