FOTBAL  »  LIGA 2  »  CSA STEAUA - ASTRA 1-1

VIDEO Gol cum n-a văzut Ghencea » Portarul de la CSA Steaua, umilit de un puști al Astrei cu o execuţie fabuloasă, direct din corner! „Militarii”, pas greșit

Ionuț Zaharia (18 ani), atacantul celor de la Astra, a marcat direct din corner în minutul 50 al partidei cu CSA Steaua, din runda cu numărul 10 a ligii secunde, la scorul de 1-0 pentru „militari”. +5   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 16 octombrie 2021 16:58 / Actualizat sambata, 16 octombrie 2021 16:58

Ionuț Zaharia (18 ani), atacantul celor de la Astra, a marcat direct din corner în minutul 50 al partidei cu CSA Steaua, din runda cu numărul 10 a ligii secunde, la scorul de 1-0 pentru „militari”. Partida s-a încheiat la egalitate, 1-1.

CSA Steaua a dominat autoritar prima repriză a partidei cu Astra. A ratat din toate pozițiile, blocată de fiecare dată de Sebastian Moroz. Portarul giurgiuvenilor a făcut meciul carierei. „Militarii” au reușit să deschidă scorul în minutul 42, prin golgeterul Bogdan Chipirliu. Imediat după pauză, oaspeții au egalat cu o execuție magistrală.

Ionuț Zaharia, gol din corner în CSA Steaua - Astra

În minutul 50, la prima acțiune importantă de atac din repriza secundă, giurgiuvenii au obținut egalarea. Ionuț Zaharia, un vârf în vârstă de doar 18 ani, a executat cu mult efect o lovitură de la colțul terenului.

+1 FOTO

Stângaciul lui Florin Stîngă a înălțat perfect mingea și l-a păcălit pe Mario Enache, portarul împrumutat de Steaua de la FCU Craiova.

VIDEO cu golul marcat de Ionuț Zaharia

Steaua, în afara podiumului în Liga 2

CSA Steaua ratează șansa de a urca pe podium în Liga 1. Comite al doilea pas greșit pe teren propriu și rămâne pe locul 5, cu 21 de puncte, 3 sub Petrolul și U Cluj.

Astra continuă să strângă puncte, are 13 acumulate, dar ocupă ultima poziție în clasamentul ligii secunde, din cauza depunctării de 14 puncte.

Balint, după decizia CNA în cazul Stelei: „Au depășit măsura!”

VIDEO+FOTO „Uriașul” de peste 20.000 de locuri a ajuns o ruină » Stadionul pe care Dacia Unirea Brăila joacă în Liga 2 mai e bun doar pentru fier vechi