NATIONALA  ·  ROMÂNIA U21 - CROAȚIA U21 4-1

România U21 - Croația U21 4-1 / Ianis Hagi și George Pușcaș, exuberanți după victoria de azi: „Am intrat în istorie, dar nu ne oprim aici!” + Ce le-a transmis Rădoi

Marti, 18 Iunie

Ianis Hagi și George Pușcaș, doi dintre marcatorii din victoria României U21 în fața Croației U21, scor 4-1, au dezvăluit la final ce le-a transmis Mirel Rădoi înaintea întâlnirii.

„Mă așteptam la forța atacului nostru. Nu știam că vom marca 4 goluri, dar știam că avem forță în atac. Suntem fericiți că am început cu dreptul. Asta ne-am dorit. E bine pentru moralul nostru.

De pe margine (n.r. Rădoi) ne-a transmis să stăm în atac 90 de minute. Fotbalul e imprevizibil și trebuie să fii constant. La nivelul ăsta jocul colectiv trebuie să fie foarte bun”, a declarat Ianis Hagi la TVR 1.

George Pușcaș și-a completat colegul:

„A fost un meci greu. Au fost ocazii în ambele părți. E bine că am deschis scorul rapid. Apoi a trebuit să fim concentrați să ținem de minge. În prima repriză a fost incredibil de cald.

Mă simt bine, chiar dacă a fost un meci greu. Peste trei zile vom juca din nou. Am intrat în istorie cu această victorie, dar nu vrem să ne oprim aici. Vrem să demonstrăm că suntem o generație care-și dorește mai mult. Ne bucurăm că suporterii ne-au dat o mână de ajutor incredibilă”.

• 19:30 - ROMÂNIA - Anglia (Cesena)
  • 22:00 - Franța - Croația (Serravalle, San Marino)

Luni, 24 iunie

• 22:00 - ROMÂNIA - Franța (Cesena)
  • 22:00 - Anglia - Croația (Serravalle, San Marino)

VEZI ȘI:

AICI ai programul, rezultatele live și clasamentele actualizate de la EURO 2019

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Dezvăluirea uluitoare făcută de Pepe despre scandalul dintre Dan Alexa și Anamaria Prodan! Impresara va avea un șoc