Ultima oră

Superliga   •  Duminica, 29 Ianuarie 2023

FCSB - Farul 2-3. PAC-PAC, Hagi i-a ciuruit în prelungiri! Stupoare roș-albastră pe Arena Națională

Farul a învins-o incredibil pe FCSB, scor 3-2, în derby-ul etapei #23 din Superliga. Trupa lui Hagi a marcat de două ori în prelungiri, când roș-albaștrii erau în avantaj și jucau cu un om mai puțin, după eliminarea lui Dawa! AICI, rezultatele și programul etapei #23 din Superliga Prima repriză de pe Arena Națională a

Gigi Becali și Gică Hagi, mutări cu impact » Cum a fost deblocat derby-ul dintre FCSB și Farul

Farul a învins-o pe FCSB în etapa cu numărul 23 din SuperLiga României. Gigi Becali (64 de ani) și Gică Hagi (57 de ani) au efectuat mutări cu impact pe tabelă.  FCSB a efectuat două schimbări la pauza disputei de pe Arena Națională. Alexandru Pantea i-a luat locul lui Deian Sorescu, iar Florinel Coman l-a înlocuit pe

Hațegan și Feșnic, mai buni decât arbitrii din Premier League » Motivul pentru care au anulat reușita lui Octavian Popescu

FCSB - Farul, 2-3, în etapa cu numărul 23 din SuperLiga României, a oferit multe momente controversate. Golul marcat de Octavian Popescu în minutul 71, la scorul de 2-1, a fost anulat, corect, după consultarea VAR. În minutul 71, David Miculescu a luat o acțiune pe cont propriu, a depășit doi adversari, apoi i-a pus

Alibec, stâng perfect: Târnovanu, „torpilat” de la peste 20 de metri!

FCSB - Farul 2-3| Denis Alibec (32 de ani) a reușit un eurogol în startul reprizei secunde, pentru 1-1. Meciul de pe Arena Națională s-a aprins cu adevărat în repriza secundă, când s-au marcat toate golurile. Iar la asta a contribuit și geniul lui Alibec, atacant reinventat de Hagi în actualul sezon.  VIDEO. Denis

Cum vrea FCU Craiova să scape de 0-3 la „masa verde” + Detaliul din regulament care contrazice teoria oltenilor

Meciul Sepsi - FCU Craiova a fost suspendat definitiv, la scorul de 0-0, în minutul 25, din cauza scandărilor xenofobe ale spectatorilor oaspeți. Oltenii au publicat două adrese în care specifică faptul că nu-și asumă deplasarea galeriei la Sfântu Gheorghe, dar, conform Regulamentului Disciplinar al FRF, asta tot nu-i

Explicația mesajului provocator afișat de galeria Farului: „Doar Steaua în Ghencea!”

FCSB - Farul se înfruntă în etapa cu numărul 23 din Superliga României. Ultrașii de la malul mării au afișat un mesaj provocator la adresa adversarilor.  Farul a fost susținută pe Arena Națională de aproximativ 200 de spectatori. Printre ei s-au numărat și susținători ai celor de la CSA Steaua, cele două grupări fiind

Hagi n-a rezistat până la pauză: i-a schimbat pe amândoi în 10 minute

FCSB - Farul | În prima repriză, la scorul de 0-0, Gică Hagi (57 de ani), managerul dobrogenilor, a schimbat doi jucători! Mai întâi, în minutul 26, Hagi a „umblat” la postul de fundaș stânga: l-a înlocuit pe David Kiki (29) cu Andrei Borza (17). În acel flanc, Andrei Cordea și Valentin Crețu au creat de mai multe ori

Stranieri   •  Duminica, 29 Ianuarie 2023

Ce fac stranierii în acest weekend » Florin Niță, debut la 24 de ore de la prezentare!

GSP.ro vă ține la curent cu evoluțiile și rezultatele din acest weekend ale românilor de peste hotare.  Florin Niță, debut la Pardubice Florin Niță (35 de ani) a debutat astăzi pentru Pardubice la 24 de ore distanță de la prezentarea oficială. Ultima clasată din Cehia a remizat pe terenul lui Slovan Liberec, scor 1-1.

Avem înregistrarea: ce se aude dinspre galeria olteană înainte ca Andrei Chivulete să oprească meciul Sepsi - FCU Craiova

Meciul Sepsi - FCU Craiova a fost suspendat definitiv, la scorul de 0-0, în minutul 26. Gazeta a intrat în posesia înregistrării cu scandările xenofobe care au dus la oprirea partidei.  Cum partida a fost oprită din cauza fanilor olteni, aproape sigur FCU Craiova va pierde la „masa verde” cu 0-3.Cazul va fi judecat de

Peluza Sud a Craiovei, comunicat amenințător, la două ore după ce a provocat oprirea meciului cu Sepsi: „Nu vom permite niciodată ca un astfel de meci să aibă loc în România”

Meciul Sepsi - FCU Craiova a fost oprit definitiv, la scorul de 0-0, în minutul 26, din cauza scandărilor xenofobe ale spectatorilor oaspeți. Peluza Sud 1997, facțiunea olteană care a provocat scandalul de la Sf. Gheorghe, a publicat un comunicat amenințător. Cum partida a fost oprită din cauza fanilor olteni, aproape

Opinii   •  Duminica, 29 Ianuarie 2023

Va fi Djokovic cel mai mare sportiv din tenis?

Novak Djokovic a terminat sfidător și arogant meciul cu Stefano Tsitsipas. Grimasa sa a arătat-o pe deplin. Avea dreptul. A controlat autoritar meciul și a încheiat un turneu fără emoții. Superioritatea sa a fost evidentă de-a lungul a două săptămâni, pe toate palierele acestui joc inuman care este tenisul. Adrenalina

Poziția LPF, după decizia lui Chivulete: „Consecința întreruperii meciului e dezastruoasă. Ne afectează imaginea și nu rezolvă problema xenofobiei”

Meciul Sepsi - FCU Craiova a fost suspendat definitiv, la scorul de 0-0, în minutul 25, din cauza scandărilor xenofobe ale spectatorilor oaspeți. Justin Ștefan, secretarul general al Ligii Profesioniste de Fotbal, lasă de înțeles că pe viitor își dorește ca meciurile să nu mai fie întrerupte într-o asemenea situație

Deținătorul drepturilor TV, în scandalul de xenofobie de la Sf. Gheorghe: „Meciul a fost plătit, dar suporterii trebuie să înțeleagă că nu merge așa”

Meciul Sepsi - FCU Craiova a fost întrerupt în minutul 26, din cauza scandărilor xenofobe ale spectatorilor. Orlando Nicoară, directorul eAD, firma care deține drepturile TV în SuperLiga României, a comentat cazul de la Sf. Gheorghe.  Firma eAD virează în actualul sezonul un total de 28,5 milioane de euro pentru

Vocile Gazetei » FCSB - Farul 2-3, comentat live pe GSP.ro de Eduard Apostol, Cătălin Țepelin și Cristian Geambașu

FCSB - Farul 2-3 a fost comentat live pe GSP.ro de Eduard Apostol (reporter GSP), Cătălin Țepelin (redactor-șef GSP) și Cristian Geambașu (editorialist GSP). Mai jos ai opiniile lor de dinaintea meciului, de la pauză şi de la final. FINAL: FCSB - Farul 2-3 Eduard Apostol: „Gigi Becali și-a dat cu stângul în dreptul la

FCU Craiova contraatacă: „De ce nu a evacuat galeria înainte să oprească meciul? Avem probe!” + „Când se strigă «M**e la olteni!» nu e rasism?”

Meciul Sepsi - FCU Craiova a fost oprit definitiv, la scorul de 0-0, în minutul 26, din cauza scandărilor xenofobe ale spectatorilor oaspeți. Marcel Pușcaș, directorul general al oltenilor, susține că decizia „centralului” Andrei Chivulete e una exagerată. Cum partida a fost oprită din cauza fanilor olteni, aproape

Media   •  Duminica, 29 Ianuarie 2023

Fotbal Show. Costin Ștucan analizează FCSB - Farul alături de Florin Răducioiu și Viorel Moldovan » Urmărește emisiunea AICI

Gazeta Sporturilor și Prima Sport produc în parteneriat un show TV de analiză a meciurilor de Liga 1. Emisiunea „Fotbal Show” este moderată de jurnalistul GSP Costin Ștucan. Invitați în studio sunt foștii internaționali Florin Răducioiu și Viorel Moldovan. Emisiunea începe la scurt timp după fluierul final al meciului

Mititelu Jr. s-a dus la Dioszegi, imediat după scandalul de xenofobie de la Sepsi - FCU Craiova: „Nu mi se pare corect ca o echipă să câștige la «masa verde»”

Meciul Sepsi Sf. Gheorghe - FCU Craiova a fost întrerupt în minutul 26, din cauza scandărilor xenofobe ale spectatorilor. Laszlo Dioszegi, finanțatorul covăsnenilor, susține că Adrian Mititelu Jr. și-a prezentat scuzele imediat după fluierul final.  Laszlo Dioszegi a dezvăluit că Adrian Mititelu Jr. a urmărit

Scenariul avansat de șefii lui Sepsi, după oprirea meciului cu FCU Craiova: „Au premeditat totul!”

Meciul Sepsi Sf. Gheorghe - FCU Craiova a fost întrerupt în minutul 26, din cauza scandărilor xenofobe ale spectatorilor. Conform Regulamentului Disciplinar, cel mai probabil, oltenii vor pierde jocul la „masa verde”. Oficialii grupării covăsnene au comentat în termeni duri situația.  Attila Hadnagy, directorul

Ce este revenirea lui Ianis?

Un eveniment important pentru fotbalul românesc? Sau o victorie personală a unui fotbalist bun, care are în spate un formidabil aparat propagandistic? Cuvintele sună clar, egal. Astăzi s-a (mai) întâmplat ceva important pentru fotbalul românesc. Emoție pură după vorbele lui Gică Popescu la Prima Sport, propagate cu

Pierde FCU Craiova cu 0-3? Ce spune regulamentul după ce Sepsi - FCU Craiova a fost oprit pentru xenofobie

Sepsi - FCU Craiova a fost oprit de arbitrul Andrei Chivulete în minutul 25, la scorul de 0-0, din cauza scandărilor xenofobe.  Cazul va fi judeat de Comisia de Disciplină din cadrul FRF pe baza raportului întocmit de arbitru și de observatorul partidei, Octavian Goga. Iată ce spune regulamentul că urmează după ce

Ce prevede regulamentul, după ce Sepsi - FCU Craiova a fost oprit definitiv » Marius Avram explică: „Astea sunt instrucțiunile FIFA”

Meciul Sepsi Sf. Gheorghe - FCU Craiova a fost întrerupt în minutul 25, din cauza scandărilor xenofobe ale spectatorilor. Conform Regulamentului Disciplinar, cel mai probabil, oltenii vor pierde jocul la „masa verde”. Marius Avram, fost arbitru FIFA, i-a dat dreptate „centralului” Andrei Chivulete, cel care a decis

Prima reacție a lui Csaba Asztalos, președintele CNCD, despre scandalul de xenofobie de la Sepsi - FCU Craiova » Ce s-a întâmplat înaintea jocului

Meciul Sepsi - FCU Craiova a fost suspendat definitiv, la scorul de 0-0, în minutul 25, din cauza scandărilor xenofobe ale spectatorilor oaspeți. Csaba Asztalos, președintele Consiliului Național pentru Combaterea Discriminării (CNCD), salută decizia „centralului” Andrei Chivulete. Cum partida a fost oprită din cauza

Sepsi - FCU Craiova, OPRIT DEFINITIV, în min. 26, din cauza scandărilor xenofobe! Așa ceva nu s-a mai întâmplat în Liga 1!

Meciul Sepsi Sf. Gheorghe - FCU Craiova a fost întrerupt în minutul 25, din cauza scandărilor xenofobe ale spectatorilor. Jucătorii și arbitrii au intrat la vestiare pentru moment, au revenit pe teren peste 10 minute, dar scandările au continuat. Ca atare, arbitrul Andrei Chivulete a oprit de tot partida, la scorul

„Tătărușanu, ca o broască țestoasă”. Microbiștii și jurnaliștii n-au avut milă de român după 2-5 cu Sassuolo: cele mai tari glume

Ciprian Tătărușanu (36 de ani) trece printr-o perioadă horror la AC Milan. Astăzi a primit 5 goluri în meciul cu Sassuolo, iar microbiștii și jurnaliștii italieni nu l-au menajat. Ciprian Tătărușanu a primit 12 goluri în ultimele 3 meciuri. Astăzi, cu Sassuolo, chiar pe teren propriu, a fost învins de 5 ori.

FC Argeș - FC Botoșani 0-2 » Moldovenii leagă victoriile în Superligă, piteștenii se scufundă în clasament

FC Botoșani a câștigat în deplasare, la Pitești, 2-0 cu FC Argeș. AICI, rezultatele și programul etapei 23 de campionat FC Botoșani a confirmat rezultatul excelent de etapa trecută, când o învinsese pe CSU Craiova, 1-0, și s-a impus astăzi pe terenul lui FC Argeș. Deschiderea scorului a venit în minutul 43, când Mboko

De neînțeles! Fanii i-au cerut să plece antrenorului din umbră: „Demisia, Schumacher!”

Fanii lui FC Argeș i-au strigat demisia lui Constantin Schumacher (46 de ani), antrenorul din acte al „vulturilor violeți” și deținătorul licenței PRO, imediat după golul secund primit de piteșteni în meciul cu FC Botoșani, partidă constând în etapa cu numărul 23 din Superliga.  „Schumacher, demisia!” s-a putut auzi

Cum se justifică administratorii „Ilie Oană” pentru mocirla în care s-a disputat Petrolul - Chindia: „N-au vrut să se mute”

Gazonul de pe stadionul din Ploiești a arătat deplorabil sâmbătă, 28 ianuarie, la meciul dintre Petrolul și Chindia, scor 1-2.  Arena ”Ilie Oană” din Ploiești, construită în 2011 cu peste 17 milioane de euro, este proprietatea Primăriei, dată spre administrare către CSM Ploiești. Stadionul din Ploiești găzduiește atât

Tenis   •  Duminica, 29 Ianuarie 2023

Învins de Novak Djokovic în finala Australian Open, Stefanos Tsitsipas s-a pronunțat în marea dezbatere: „El e GOAT”

Stefanos Tsitsipas (24 de ani) a pierdut a doua lui finală de Grand Slam, fiind învins de Novak Djokovic în ultimul act la Australian Open, scor 3-6, 6-7 (4), 6-7 (5). După meci, a opinat că sârbul este cel mai bun jucător de tenis din toate timpurile. Stefanos Tsitsipas a atins două finale de Grand Slam în carieră,