CAMPIONATE  ·  BILBAO - BARCELONA

BILBAO - BARCELONA 0-0 // VIDEO + FOTO Niciun meci fără scandal în Spania » Penalty refuzat de VAR Barcelonei în ultimul minut!

Duminica, 10 Februarie

Barcelona a remizat alb pe terenul lui Athletic Bilbao și simte tot mai aproape răsuflarea rivalei Real Madrid. Catalanii mai au doar 6 puncte în avans în clasament.

Bilbao, resuscitată în mandatul lui Gaizka Garitano, a fost formația mai periculoasă în debutul partidei. Yuri Bechiche, Markel Susaeta și Yeray Alvarez au ratat 3 șanse importante înainte ca Messi să iasă la rampă. Starul argentinian a fost blocat miraculos de Iago Herrerin în minutul 37, după o cursă caracteristică.

1șut pe poartă a avut Barcelona în prima repriză

Catalanii nu și-au revenit nici după pauză. Perioada de acalmie a fost întreruptă în ultimele 10 minute, când Inaki Williams, vitezomanul din lotul bascilor, a ratat 3 șanse importante în fața unui Ter Stegen în zi de grație.

Cu câteva secvențe înaintea fluierului final, Barcelona a cerut o lovitură de la 11 metri. Dani Garcia a intrat neglijent prin alunecare și l-a doborât pe Semedo. Arbitrajul VAR a intervenit și a decis, spre nemulțumirea oaspeților, că nu a fost fault.

semedo +7 FOTO

Barcelona este în continuare lider în Spania, cu 51 de puncte acumulate în 23 de etape. Rivala Real Madrid s-a apropiat la 6 lungimi, în timp ce Atletico Madrid e la 7 puncte distanță.

Clasament Spania

clasmament spania

Vezi și:

MANCHESTER CITY - CHELSEA 6-0 // VIDEO + FOTO Pep Guardiola, victorie ZDROBITOARE în derby! City, lider provizoriu în Premier League

Dezvăluirea uluitoare făcută de Pepe despre scandalul dintre Dan Alexa și Anamaria Prodan! Impresara va avea un șoc