INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARABIA SAUDITĂ

Cristiano Ronaldo a marcat primul gol în Arabia Saudită! Ratări neverosimile până la reușită

Cristiano Ronaldo (37 de ani) a marcat golul de 2-2 în Al-Fateh - Al-Nassr, în runda cu numărul 15 din prima ligă a Arabiei Saudite.

Articol de - Publicat vineri, 03 februarie 2023 19:05 / Actualizat vineri, 03 februarie 2023 19:05

Portughezul, aflat la al treilea meci în tricoul lui Al-Nassr, a irosit o mulțime de oportunități în prima repriză.

• În minutul 24, Ronaldo a preluat elegant pe piept, s-a întors și a plasat mingea ideal. Reușita a fost anulată pentru ofsaid
  • În minutul 35, mingea a revenit din bară direct la Cristiano. Șutul lui, din 11 metri, a trecut mult peste poartă
  • În prelungirile primei părți, cvintuplul câștigător al Balonului de Aur a mai irosit o șansă mare, de această dată cu piciorul stâng. Singur în zona punctului cu VAR, a tras puternic, dar a nimerit bara transversală.
Surpriză uriașă în Turcia: Mesut Ozil s-a retras brusc din fotbal, după ce ieri fusese titular la İstanbul Başakşehir!
TURCIA

Cristiano Ronaldo, primul gol pentru Al-Nassr

Al-Fateh deschisese scorul în minutul 12, cu o execuție superbă a lui Cristian Tello, fostul fotbalist al Barcelonei. Anderson Talisca a egalat pentru oaspeți în minutul 42, iar Sofiane Bendebka a readus-o pe Al-Fateh în avantaj după o oră de joc.

Cristiano a primit un cartonaș galben în minutul 90, din cauza unui conflict cu fundașul Ammar Al Daheem. La acțiunea imediat următoare, Al Nassr a primit o lovitură de la 11 metri. Cristiano a executat calm, elegant, pe centrul porții. A fost primul lui gol în fotbalul arab!

Ronaldo, lider cu Al-Nassr

Punctul obținut astăzi le-a fost suficient celor de la Al-Nassr, care revin pe primul loc. Au 34 de puncte, la fel ca Al-Shabab, dar un meci mai puțin disputat.

Următoarea reprezentație a lui Cristiano Ronaldo va avea loc joi, 9 februarie, de la ora 19:30, în deplasarea cu Al-Wehda.

Uluitor! Real Madrid a refuzat cel mai bun fundaș lateral din Premier League » Care este motivul

VIDEO + FOTO Massimiliano Allegri, enervat la culme în timpul meciului Juventus - Lazio » Ce l-a scos din sărite pe tehnicianul „Bătrânei Doamne”