INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

FOTO Mai rău ca-n Liga 1! Greșeală incredibilă de arbitraj în Aston Villa - Manchester City » Guardiola, salvat iar de Haaland

Erling Haaland (22 de ani) a marcat din nou pentru Manchester City, dar campioana Angliei a remizat pe terenul celor de la Aston Villa, scor 1-1. +6   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 septembrie 2022 22:19 / Actualizat sambata, 03 septembrie 2022 22:55

Steven Gerrard a pregătit impecabil duelul cu Guardiola. Villa a cedat posesia, lucru firesc împotriva lui City, dar s-a apărut perfect. În primele 45 de minute, oaspeții nu au expediat niciun șut pe spațiul porții lui Martinez.

Ce au făcut stranierii în acest weekend » Rareș Ilie, rezervă neutilizată cu Monaco. Gol Rotariu în Grecia
LIVEBLOG

Haaland, gol în Aston Villa - Manchester City

Erling Haaland venea după două hattrick-uri consecutive, în disputele cu Palace și Nottingham, dar astăzi a fost ținut ca într-o menghină de Mings și Konsa.

Norvegianul a avut nevoie de o singură clipă de neatenție. În minutul 50, De Bruyne a găsit o pasă prin spatele defensivei adverse, iar Haaland a punctat cu specialitatea casei, un gol din interiorul careului mic.

Aston Villa nu a cedat, a egalat în minutul 74 prin jamaicanul Leon Bailey, iar câteva secvențe mai târziu putea da lovitura.

Greșeală de arbitraj în Aston Villa - Manchester City

Arbitrul asistent a ridicat greșit fanionul pentru o poziție de ofsaid a lui Coutinho. Brazilianul continuase acțiunea și șutase direct în vinclu. Mingea a plecat din picior cu câteva fracțiuni de secunde înainte ca „centralul” să fluiere. De notat și că apărătorii lui City se opriseră.

+2 FOTO

Clasamentul actualizat din Premier League

VIDEO Moyes a făcut scandal înaintea meciului cu FCSB: „Decizie infectă!”

FOTO AC Milan, victorie în „Derby Della Madonnina” » Prestație strălucitoare a lui Leao

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”