INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LIVERPOOL - CHELSEA 0-0

VIDEO + FOTO Liverpool și Chelsea au remizat pe Anfield, în runda # 21 din Premier League

Liverpool - Chelsea, în runda # 21 din Premier League.
Liverpool - Chelsea, în runda # 21 din Premier League. Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 ianuarie 2023 14:27 / Actualizat sambata, 21 ianuarie 2023 16:50

Liverpool și Chelsea au remizat, scor 0-0, în runda cu numărul 21 din Premier League.

Trupa din Londra a început bine partida. Thiago Silva a reluat mingea în bară, în minutul 3. Kai Havertz a fost atent și a trimis mingea în plasă. Reușita germanului a fost însă anulată pe motiv de offside.

Dani Alves, suspectat că ar putea fugi din țară! Riscă între 4 și 12 ani de închisoare
spania

Gazdele au dat replica 3 minute mai târziu. Lansat excelent în banda dreaptă, Mohamed Salah i-a pasat lui Cody Gakpo la marginea cerului, dar olandezul a trimis peste poartă, dintr-o poziție foarte bună.

Foto. Liverpool - Chelsea, derby în Premier League

+1 FOTO

La doar 5 minute după reluarea jocului, Liverpool a ratat o nouă mare ocazie. Robertson a centrat dintr-o lovitură liberă de la marginea careului. Stefan Bajcetic a recentrat, iar același Gakpo a trimis peste poartă, cu capul, din 7 metri.

Aflat la debutul la Chelsea, Mykhailo Mudryk a driblat 3 adversari în interiorul careului advers. Finalizarea fostului jucător de la Șahtior a lăsat de dorit, deoarece acesta a șutat în plasa laterală, din câțiva metri.

S-a terminat 0-0 între Liverpool și Chelsea, echipe care vor înfrunta în următoarea etapă de campionat Wolves, respectiv Fulham.