INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA

FOTO Panică la Barcelona » Puștiul-minune Gavi, lovit în cap și înlocuit înainte de pauză

În minutul 36 al meciului Barcelona - Betis, Gavi (17 ani, mijlocaș central) a fost lovit cu mingea în cap și a părăsit terenul cu ajutorul medicilor. +4   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 decembrie 2021 18:31 / Actualizat sambata, 04 decembrie 2021 18:52

Tot ce trebuie să știi despre La Liga

Neintenționat, Hector Bellerin a degajat balonul în figura lui Gavi, iar tânărul jucător al Barcelonei s-a prăbușit pe gazon. Cel mai probabil, a suferit o contuzie. Spaniolul a fost transportat în afara dreptunghiului verde cu o mașinuță specială și nu a mai putut continua partida.

Messi, la ora adevărului » Ce spune despre comparaţia cu Maradona
ARGENTINA

Totuși, starea lui Gavi este stabilă și nu a necesitat spitalizare, informează RAC1. Xavi l-a înlocuit cu Riqui Puig.

Gavi, accidentat în Barcelona - Betis

Gavi, în istoria Spaniei

La 17 ani și 62 de zile, Gavi a devenit cel mai tânăr jucător din istorie care îmbracă tricoul Spaniei. Mijlocașul de la Barcelona a fost titular pe 6 octombrie în partida cu Italia, 2-1, contând pentru semifinalele Nations League.

17 meciuriare Gavi pentru prima echipă a Barcelonei; o pasă decisivă

Barcelona - Betis, în etapa #16 din La Liga

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Cristiano Ronaldo riscă să rateze debutul lui Rangnick pe banca lui United dintr-un motiv stupid!

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”