INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GRECIA

Răzvan Lucescu, înfrângere dură în Grecia » PAOK Salonic, umilită de AEK Atena

Articol de - Publicat miercuri, 26 aprilie 2023 23:45 / Actualizat joi, 27 aprilie 2023 00:20

Răzvan Lucescu și PAOK Salonic au suferit o înfrângere dură pe terenul liderului AEK Atena, 0-4.

Antrenorul român a ajuns la a patra înfrângere în ultimele cinci meciuri, după eșecul suferit cu AEK. PAOK a avut un start de coșmar și a rămas în 10, după eliminarea fundașului Giannis Kargas, în minutul 10.

Până la pauză, AEK a lovit de două ori. Zuber (21) și Moukoudi (24) au dat lovitura și au stabilit scorul primelor 45 de minute.

N-a fost derby de titlu, a fost lecția deschisă a lui Guardiola! City se distrează cu Arsenal și merge spre tripla istorică
Manchester City - Arsenal

PAOK, înfrângere dură în Grecia

După pauză, PAOK nu a avut forța să egaleze. Pe final, tot gazdele au punctat. În minutul 77, Garcia a făcut 3-0, iar Fernandes a stabilit scorul final, în minutul 86.

Cu 32 de partide jucate, PAOK este pe locul 4, care duce în preliminariile Conference League, cu 60 de puncte. AEK e lider, cu 75 de puncte, la egalitate cu Panathinaikos. Pe 3 este Olympiacos, cu 63 de puncte.

Trupa lui Răzvan Lucescu are 17 victorii în acest sezon, 9 egaluri și 6 înfrângeri,

Cupa, salvarea lui Răzvan Lucescu?

Ieșită din lupta pentru titlu, PAOK își poate salva sezonul câștigând Cupa Greciei. Trupa lui Răzvan Lucescu va juca finala, pe 20 mai, contra celor de la AEK Atena.