INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PAOK SALONIC

Răzvan Lucescu, înfrângere usturătoare în Grecia! A pierdut derby-ul cu Olympiacos deși a avut 1-0 la pauză

Articol de - Publicat miercuri, 05 aprilie 2023 23:51 / Actualizat joi, 06 aprilie 2023 00:08

PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu, a pierdut categoric derby-ul cu Olympiacos, 1-3, în etapa a 29-a din Grecia.

Echipa lui Răzvan avea ocazia să se apropie de marea rivală, însă a pierdut după o repriză secundă de coșmar, în care Olympiacos a revenit de la 0-1.

Barcelona, umilită de Real Madrid! Trupa lui Ancelotti e în finala Cupei Spaniei » Karim Benzema, MVP
BARCELONA - REAL MADRID 0-4

PAOK Salonic, înfrângere cu Olympiacos

PAOK, care venea după 0-1 cu AEK, a început bine meciul, iar la pauză a condus cu 1-0, grație golului marcat de atacantul spaniol Brandon Thomas, în minutul 33.

După pauză, Olympiacos s-a dezlănțuit. A egalat rapid, în minutul 59, prin Bakambu și a trecut în avantaj în minutul 78, după reușita lui Masouras. PAOK a forțat egalarea, dar tot gazdele au marcat. În minutul 87, El Arabi a punctat și el și a stabilit scorul final.

După 29 meciuri jucate, PAOK este pe locul 4 în play-off cu 57 de puncte. Olympiacos e pe 3, cu 63 de puncte, în timp ce AEK și Panathinaikos conduc clasamentul, cu câte 66 de puncte.