INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - VALLADOLID

REAL MADRID - VALLADOLID 1-1 // VIDEO Pas fals în fața propriilor fani! Real Madrid, egalată pe final de Valladolid

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 august 2019 21:00

Real Madrid n-a confirmat victoria cu Celta Vigo și s-a încurcat pe teren propriu cu Real Valladolid, scor 1-1, la primul meci pe teren propriu al madrilenilor în noul sezon.

Cu jucători precum Bale sau James Rodriguez printre titulari, Real n-a mai repetat jocul prestat etapa trecută. Atacurile madrilenilor n-au avut intensitate, iar Valladolid a anihilat aproape fiecare tentativă ofensivă a trupei lui Zidane.

Deschiderea de scor a venit în minutul 82, când Karim Benzema a înscris superb, cu un șut din întoarcere de la marginea careului.

Totuși, Real n-a reușit să conserve rezultatul: Sergi Guardiola a speculat un marcaj deficitar al apărării Realului și l-a învins fără emoții pe Courtois, stabilind scorul final al partidei.

Real Madrid - Valladolid 1-1

• Au marcat: Benzema '82 / S. Guardiola '88

Echipe de start:

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - James, Casemiro, Kroos - Bale, Benzema, Isco
Rezerve: Navas, Junior Vinicius, Nacho, Jovic, Militao, Valverde, Lucas
Antrenor: Zinedine Zidane

Valladolid: Masip - Nacho, Salisu, Olivas, Moyano - Plano, Michel, Anuar, Antonito - Guardiola, Enes Unal
Rezerve: Lunin, de la Fuente, J. Fernandez, Marin, Antonito, Tuhami, Toni
Antrenor: Sergio González

Stadion: „Santiago Bernabeu”

Vezi și:

VIDEO Fernando Torres, la ultimul dans! Legendarul spaniol a jucat azi meciul său de adio » Cifrele unei cariere impresionante

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”