INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO + FOTO Rezultatele zilei în Premier League » 8 goluri în două meciuri, hat-trick în Londra

Astăzi s-au disputat două meciuri din Premier League, runda #22: Liverpool - Brentford 3-0 și West Ham - Leeds 2-3.

Articol de GSP - Publicat duminica, 16 ianuarie 2022 19:03 / Actualizat duminica, 16 ianuarie 2022 22:10

Liverpool n-a avut emoții pe Anfield cu echipa antrenată de Thomas Frank. Fabinho a deschis scorul înainte de pauză, după un corner (44), iar Chamberlain (69), din pasa lui Robertson, și Minamino (77), reluare simplă din apropiere, au dus scorul la 3-0.

VIDEO. Rezumatul meciului Liverpool - Brentford 3-0

Liverpool a devansat-o astfel în clasament pe Chelsea, dar păstrează șanse minime la titlu, fiind la 11 puncte de liderul Manchester City.

Rafa Benitez, demis de Everton! Ultimul eșec i-a fost fatal
PREMIER LEAGUE

3 X Jack Harrison

În Londra, West Ham a pierdut, scor 2-3, cu Leeds. Jack Harrison i-a adus toate punctele lui Bielsa cu un hat-trick reușit în primele 60 de minute!

Tottenham - Arsenal trebuia să fie al 3-lea meci al zilei din Premier League, dar a fost amânat din pricina cazurilor de COVID-19.

FOTO. Cele mai tari imagini din Liverpool - Brentford și West Ham - Leeds

+9 FOTO

Clasamentul din Premier League:

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Răzvan Lucescu, salvat de VAR! Cum a trecut de la 0-1 la 1-0 în aceeași fază la meciul cu OFI

Scandalul continuă la Betis - Sevilla » Antrenorul, acuzat că i-a cerut jucătorului să simuleze că îi este rău!