INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Spectacol total în Premier League » Jamie Vardy și Anthony Martial au marcat cele mai tari goluri ale serii

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 februarie 2016 08:45

Jamie Vardy și Anthony Martial concurează pentru cea mai spectaculoasă reușită a serii, în Premier League.

Leicester continuă să conducă în clasament, după ce a trecut de Liverpool, scor 2-0, după o dublă a lui Jamie Vardy, în minutele 60 și 71.

Prima reușită a atacantul a fost una dintre cele mai frumoase din acest sezon. Vardy a primit o pasă lungă, de la Mahrez, a lăsat mingea să cadă și a șutat din prima, de la 25 de metri, lateral dreapta. Mingea l-a suprins pe Mignolet și s-a dus sub bară, fără nici o șansă pentru portar.

Vezi aici video

Și Anthony Martial s-a făcut remarcat ieri, în victoria lui Manchester United, 3-0 cu Stoke. Puștiul de 80 de milioane de euro a marcat în minutul 23 golul de 2-0.

Francezul a primit o pasă perfectă de la Rooney, a preluat mingea în colțului careului, iar mingea s-a dus în vinclul porții.

În acest moment, după 24 de etape, Leicester este pe primul loc, cu 50 de puncte. Pe locul secund se află Manchester City, cu 47 de puncte, iar pe trei este Tottenham, cu 45, la egalitate cu Arsenal, locul 4.