INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  URUGUAY - COREEA DE SUD

CORESPONDENȚĂ DIN QATAR Istvan Kovacs a avut propriul lui „meci” în Uruguay - Coreea de Sud » Misiune dificilă pentru arbitrul român

Paulo Bento, în stânga. Istvan Kovacs, în plan îndepărtat // foto: Imago Images

Articol de , - Publicat joi, 24 noiembrie 2022 16:05 / Actualizat joi, 24 noiembrie 2022 18:09

Românul Istvan Kovacs (38 de ani), arbitru de rezervă în Uruguay - Coreea de Sud, partidă din grupa H de la Campionatul Mondial, a avut propriul lui „meci”.

• Reporterii GSP Andrei Crăițoiu și Dan Udrea au transmis live, de la masa presei, cele mai tari informații de la Uruguay - Coreea de Sud

Kovacs, rezerva francezului Clement Turpin, a avut mari dificultăți în a-l potoli pe selecționerul sud-coreenilor, Paulo Bento, extrem de vocal cu protestele pe parcursul primei părți.

Istvan Kovacs versus Paulo Bento // foto: GSP

Istvan Kovacs a avut „meciul” lui în Uruguay - Coreea de Sud

Practic, Kovacs a avut „meciul” lui, acela de a-l ține în frâu pe efervescentul antrenor portughez. Contrele au început în prima repriză și au continuat după pauză, așa cum au observat reporterii GSP de pe stadion.

Paulo Bento antrenează selecționata din Coreea de Sud din vara lui 2018.

Prima repriză a meciului s-a încheiat fără gol marcat. Sud-americanii au fost mai aproape de gol, bară Diego Godin după o lovitură de cap.

Istvan Kovacs a participat și la meciul de deschidere al Mondialului, Qatar - Ecuador 0-2, ca al patrulea oficial.

Ce l-a impresionat și ce l-a șocat la Mondial pe Emil Hossu-Longin: „Merită toți banii!” » Reportaj GSP pe stadion, la postul lui de comentator TVR
INTERVIU

Mai multe de la Campionatul Mondial:

Cu ce echipă ține Tanya, senzația tribunelor la EURO 2020, la Mondialul din Qatar » Cu fotografia „obraznică” de astăzi a spus totul

Au zăpăcit și Flashscore-ul! » Confuzie totală pe portalul de scoruri live, la Uruguay - Coreea de Sud

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”