INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  ARGENTINA - FRANȚA

Ivana Knoll, prezentă pe stadion la Argentina - Franța » S-a luat de FIFA la finalul meciului

Ivana Knoll la finala Mondialului // FOTO: Imago +33   FOTO
Ivana Knoll la finala Mondialului // FOTO: Imago

Articol de GSP - Publicat luni, 19 decembrie 2022 14:18 / Actualizat luni, 19 decembrie 2022 14:32

Ivana Knoll, fana Croației care a făcut senzația la Campionatul Mondial, a fost prezentă și la finala Campionatului Mondial.

Îmbrăcată în tricoul Croației, Ivana a stat în galeria Franței și s-a bucurat la reușitele europenilor. Iar la final s-a declarat nemulțumită de decizia FIFA.

Ivana Knoll critică FIFA după Argentina - Franța

FIFA a decis să-i dea lui Messi trofeul pentru cel mai bun jucător al turneului, spre nemulțumirea croatei.

„FIFA, ai dat Balonul de Aur al turneului jucătorului trecut. Poate că Argentina a câștigat, dar Mbappe e Balonul de Aur”, a scris Ivana pe Instagram.

Ivana Knoll // sursă foto: knolldoll
+45 FOTO

O româncă a împărțit scena cu Messi și Mbappe la finala Mondialului

O româncă, Adriana Paul, a fost pe scenă la premierea de la finala Campionatului Mondial. Adriana lucrează în Qatar ca stewardesă iar pe podium a stat chiar în spatele președintelui Franței Emmanuel Macron.

Pentru ceremonia de la finalul Campionatului Mondial, țara organizatoare a apelat la mai multe stewardese ale companiei aeriene Qatar Airways, pentru a aduce medaliile și trofeele. Adriana Paul a ținut în mână trofeul pentru cel mai bun jucător al turneului, câștigat de Leo Messi.

Adriana Paul, foto: Instagram @adriianepaul