INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  ARGENTINA - AUSTRALIA 2-1

12 secunde de geniu » Video viral: Messi le-a închis gura australienilor care-l întărâtau din tribune!

Lionel Messi, în Argentina - Australia 2-1 // foto: Guliver/gettyimages +10   FOTO
Lionel Messi, în Argentina - Australia 2-1 // foto: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat luni, 05 decembrie 2022 08:55 / Actualizat luni, 05 decembrie 2022 10:08

Lionel Messi (35 de ani) a înscris golul de 1-0 în meciul dintre Argentina și Australia (final 2-1) de la Campionatul Mondial din Qatar la doar 12 secunde după ce fanii Socceroos l-au provocat cu scandări din tribune.

Sâmbătă seara, la meciul 1.000 din cariera lui Lionel Messi, „Puricele” a jucat senzațional și a călăuzit-o pe Argentina spre sferturile de finală ale Campionatului Mondial.

Un videoclip din prima repriză, filmat la scorul de 0-0, a devenit viral pe parcursul zilei de duminică.

Ședință de totul sau nimic pentru Mirel Rădoi după eșecul din derby-ul Craiovei
CSU CRAIOVA

12 secunde de geniu » Video viral: Lionel Messi le-a închis gura australienilor

În timp ce Messi se pregătea să execute o lovitură liberă, câțiva fani australieni din tribună strigau către fotbalist „Unde-i Messi?” și „Ești praf!”

Au urmat 12 secunde de geniu. Messi a centrat, a reprimit mingea, a combinat rapid cu doi colegi și l-a „executat” pe portarul australian. Aceiași fani au început să urle, de această dată din cauza durerii provocate de golul sud-americanului.

AICI, videoclipul în cauză

Pentru Argentina și Lionel Messi urmează un duel cu Țările de Jos (Olanda), în sferturile de finală ale competiției. Partida este programată vineri, 9 decembrie, la ora 21:00, și va fi televizată de TVR 1.

Mai multe știri de la Campionatul Mondial:

Mbappe și Giroud, imaginile serii la Mondial: „Luați-vă o iubită care să se uite așa la voi”

A părăsit cantonamentul Angliei de urgență, după ce hoții i-au jefuit casa în care se aflau logodnica și copiii!