INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  PORTUGALIA - URUGUAY

FOTO I-au „furat” golul lui Ronaldo :) Portughezul s-a bucurat ca un copil, dar oficialii FIFA l-au șters de pe tabelă

Portugalia - Uruguay a fost oprit în minutul 51 din cauza unui suporter care a intrat pe teren. +11   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 28 noiembrie 2022 22:45 / Actualizat luni, 28 noiembrie 2022 23:11

Portugalia a deschis scorul în minutul 54 al meciului cu Uruguay, iar FIFA a deliberat minute bune înainte să decidă cine e marcatorul.

Ce s-a întâmplat? Bruno Fernandes a centrat din flancul stâng pentru Cristiano Ronaldo, demarcat excelent printre fundașii sud-americanilor. Apoi, singurul lucru cert e că balonul a intrat în plasă.

Scenă dramatică la Mondial: a ieșit în lacrimi de pe teren și a plecat la vestiare! „Cel mai probabil, e ultimul lui meci în Qatar”
PORTUGALIA - URUGUAY

FOTO. Cristiano Ronaldo, deposedat de gol în Portugalia - Uruguay

Ronaldo s-a bucurat de parcă el a înscris, așa a arătat și grafica FIFA inițial, dar reluările nu i-au convins pe oficiali că fostul atacant al lui Manchester United a atins mingea. În fine, FIFA a corectat ulterior informația și l-a trecut pe Bruno Fernandes marcatorul golului.

VIDEO. Atmosfera de la Portugalia - Uruguay, surprinsă de reporterul GSP prezent la meci:

Mai multe știri de la Campionatul Mondial:

Edi, ai văzut ce ne așteaptă?! » Elveția a chinuit-o serios pe Brazilia! Superexecuția lui Casemiro a adus victoria și calificarea în optimi
Brazilia - Elveția 1-0
Nu se dezminte! După scandalul provocat la meciul cu Maroc, fosta Miss Croația a apărut din nou aproape dezbrăcată la stadion