Comentarii (7)
ion.ionescu
ion.ionescu  •  14 August 2019, 15:13

Dacă ai văzut meciul pe alt post decât Digi, ai avut motive să spui că "arbitrul a dat penalty în secunda doi" şi atunci îmi cer scuze ! Ca de obicei, am avut de lucru noaptea, ca să dau de lucru la angajaţi. Meciul CFR-ului mi-a dat peste cap programul. Deşi nu-i suport în campionat, ca şi pe FCSB, mă consum enorm la meciurile acestora când reprezintă România. Am obiceiul să păstrez pe DVD-uri inclusiv mari evenimente sportive iar acest meci fiind "istoric", am mers pe YouTube. Acolo, am văzut ce n-a arătat Digi, probabil (sau n-am fost atent). Într-adevăr, arbitrul a arătat rapid punctul cu var dar întârzierea în decizie şi filmarea au creat confuzie. Inclusiv pentru crainici, care erau în studio. Mea culpa şi scuze pentru reacţia virulentă, explicabilă prin ce se transmisese la tv dar şi prin sictirul acumulat faţă de mulţimea de afoni şi negativişti de pe site-uri.

lapusneanul
lapusneanul  •  14 August 2019, 10:11
Postat de xclx pe 14 August 2019, 08:41

Si cu al doilea galben la Barboianu ce facem?

bre, barboianu joaca in liga a doua la petrolul ploiesti...:)

xclx
xclx  •  14 August 2019, 08:41
Postat de ion.ionescu pe 14 August 2019, 03:56

Probabil, arbitrul nu a fost plătit suficient pentru a-şi risca viitorul, scoţienii sunt zgârciţi...În prima repriză, a refuzat un penalty clar CFR-ului, apoi s-a limitat la auturi şi faulturi acordate aiurea. După pauză, a venit hotărât şi a făcut patru nemernicii în 1-2 minute...Pe acest fond, scoţienii au prins curaj iar clujenii s-au pierdut, pe stilul românesc că "aşa e scris" ! Vreo 20 de minute au jucat ca nişte speriaţi, cu greşeli în serie (preluări, pase, poziţionare) şi cu o gafă imensă la golul de 2-1. A venit gafa lui Brown, 2-2 (dacă nu insistau, arbitrul nu dădea nimic !), păreau că s-au trezit dar au luat gol imediat...Salvatorii CFR au fost Păun, care a avut curaj să tragă, dintr-o poziţie din care Deac ezitase şi îi pasase aiurea lui Ţucudean, şi Omrani care a marcat dintr-o situaţie dificilă. Gol de mare jucător ! Iar a intrat în joc arbitrul : 6 minute suplimentare ! Minute în care a dispărut raţiunea, de ambele părţi. Djokovici a avut o sclipire, în încercarea de a trage de timp, iar Ţucudean a fost la locul potrivit şi a marcat ca un jucător de mare valoare. Nu uitaţi : în repriza II, CFR a jucat slab, cu frică, şi a fost salvat de gafa lui Brown şi de hotărârea lui Păun, când până şi Deac nu mai gândea corect...Meritul echipei este că a luptat până la epuizare, în ciuda multelor greşeli personale şi de poziţionare din a doua repriză şi că a avut un portar inspirat. Prima repriză a fost aproape perfectă dpdv tactic : pressing avansat şi acoper

ion.ionescu
ion.ionescu  •  14 August 2019, 08:24
Postat de lapusneanul pe 14 August 2019, 05:06

arbitrul a dat penalty in secunda doi..clujenii insistau pentru eliminsrea autorului hentului, pe motiv de hant intentionat...sa nu sarim calul cand nu e cazul..

Ce meci ai văzut ?! Şi comentatorii au fost uimiţi când au văzut mingea la 11 m, dar nu se pune nimeni cu deştepţii Naţiei de după război ca tine ! Atât ai văzut şi înţeles din comentariu...