INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  LIVERPOOL - ATLETICO 2-0

Luis Suarez, huiduit de fanii lui Liverpool la întoarcerea pe Anfield

Fanii lui Liverpool l-au huiduit pe Luis Suarez

Articol de GSP - Publicat joi, 04 noiembrie 2021 11:36 / Actualizat joi, 04 noiembrie 2021 12:41

Fanii lui Liverpool l-au huiduit pe Luis Suarez, atacantul lui Atletico, care a evoluat 4 sezoane pe Anfield Road. „Cormoranii” s-au impus cu 2-0.

Luis Suarez, 34 de ani, a jucat timp de 4 ani pentru Liverpool, însă revederea cu fanii „cormoranilor” a fost cât se poate de tensionată.

Atacantul reușise să marcheze golul de 2-1 în minutul 57, însă reușita sa a fost anulată pe motiv de ofsaid. Uruguayanul nu a dorit să celebreze, din respect pentru fosta lui echipă.

Liverpool a suferit o pierdere importantă în victoria cu Atletico » Anunțul îngrijorător al lui Klopp
LIVERPOOL - ATLETICO 2-0

Suarez, huiduit la întoarcerea pe Anfield

Două minute mai târziu, Luis Suarez a fost înlocuit, iar o parte a fanilor lui Liverpool l-au huiduit la ieșirea de pe teren. Starul lui Atletico fusese huiduit și la încălzire, în momentul în care crainicul a anunțat echipele de start.

Înaintea meciului, Suarez a dezvăluit că încă are dragoste pentru Liverpool și a spus: „Orice jucător ar vrea să joace aici. Fanii au văzut atitudinea mea și de aceea a existat mereu o relație specială între noi”.

82 de goluria marcat Luis Suarez pentru Liverpool în 133 de partide disputate

82,3 milioane de euroa primit Liverpool de la Barcelona pentru transferul uruguayanului

VIDEO Klopp și Simeone nu s-au salutat după Liverpool – Atletico Madrid

Să joci cu un om eliminat contra lui Liverpool nu e ușor. Am încercat în repriza a doua să revenim în joc și felicit echipa pentru cum a jucat. Plecăm liniștiți, știind că am dat totul. Sunt trist pentru că meciul a fost decis foarte repede, cu cele două goluri și acea eliminare. E bine că am rezistat în fața unei echipe care îți dă 7 goluri dacă trebuie s-o facă. Apreciez foarte mult repriza a doua. Acum trebuie să facem un meci bun cu AC Milan .