INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - CLUB BRUGGE 2-2

REAL MADRID - CLUB BRUGGE 2-2 // Emmanuel Dennis glumește după „dubla” cu Real » De ce s-a bucurat precum Ronaldo

Articol de - Publicat miercuri, 02 octombrie 2019 13:38

Club Brugge a condus-o pe Real Madrid la pauză, 2-0, dar madrilenii au revenit dramatic, partida din grupele Champions League terminându-se la egalitate, 2-2.

Eroul belgienilor a fost atacantul Emmanuel Bonaventure Dennis, 21 de ani, care a marcat ambele goluri în prima repriză, după ce s-a împiedicat de fiecare dată.

Nigerianul promisese înaintea meciului că își va face un tatuaj dacă va înscrie pe „Bernabéu”. A reușit o dublă. Atacantul s-a amuzat la sfârșit: „Acum, trebuie să mă tatuez de două ori, nu?”.

Acesta a dezvăluit și de ce a imitat saltul lui Cristiano Ronaldo după al doilea său gol. „Cristiano e favoritul meu și nu mi-a plăcut că a plecat de la Real. Am dorit să le arăt spaniolilor ce au pierdut”.

Transferat de la Zoria Lugansk, în iulie 2017, cu 1,3 milioane de euro, Dennis are acum o cotă de 9,5 milioane.

Vezi și:

Thibaut Courtois, marea victimă a Realului: fluierat și înlocuit la pauză! Zinedine Zidane: „În prima repriză, putem da vina pe el”

Vezi aici rezultatele și VIDEO cu golurile din UEFA Champions League

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”