INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  GRUPE, RUNDA #4

FOTO+VIDEO. Rezultatele serii în Champions League » Lucescu, umilit acasă de Barca B! Marcatori + clasamentele grupelor

Marți, s-au disputat 8 partide din grupele Ligii Campionilor. +43   FOTO
Marți, s-au disputat 8 partide din grupele Ligii Campionilor.

Articol de GSP - Publicat marti, 24 noiembrie 2020 23:18 / Actualizat marti, 24 noiembrie 2020 23:54

Grupa F

Haaland și-a purtat echipa spre o nouă victorie în Ligă. „Dubla” norvegianului și reușita lui Sancho o țin pe Borussia în fotoliul de lider al grupei. În spate e imediat Lazio, la doar un punct distanță. Romanii nu au avut emoții în confruntarea de pe teren propriu cu Zenit.

FINAL » Borussia Dortmund - Club Bruges 3-0

• Au marcat: Haaland 16, 60, Sancho 45

Live+Statistici

FINAL » Lazio - Zenit 3-1

• Au marcat: Immobile 3, 55 - pen, Parolo 22 / Dzyuba 25

Grupa G

50 de minute. Atât a rezistat Dinamo Kiev în fața Barcelonei la Kiev. Deși catalanii au folosit mai degrabă rezervele, trupa lui Mircea Lucescu nu a reușit să obțină un rezultat pozitiv.

Surpriza serii se putea înregistra la Torino. Juventus a marcat golul victoriei cu maghiarii de la Ferencvaros de-abia în prelungiri, campioana Italiei fiind condusă în prima repriză timp de 16 minute.

FINAL » Juventus - Ferencvaros 2-1

• Au marcat: Ronaldo 35, Morata 90+2 / Uzuni 19

FINAL » Dinamo Kiev - Barcelona 0-4

• Au marcat: Dest 2, Braithwaite 57, 70 - pen., Griezmann 90+2

+39 FOTO

Grupa H

PSG a trecut la limită de Leipzig, grație penalty-ului transformat de Neymar la începutul confruntării. Cu Ovidiu Hațegan la centru și cu Bruno Fernandes în mare formă, United a învins-o categoric pe Basaksehir.

FINAL » PSG - Leipzig 1-0

• A marcat: Neymar 10 - pen.

FINAL » Manchester United - Istanbul Basaksehir 4-1

• Au marcat: B. Fernandes 7, 19, Rashford 35, James 90+2 / Turuc 75

Grupa E

Partidele din Grupa E au avut un scenariu asemănător. Favoritele Sevilla și Chelsea au deschis rapid scorul, dar s-au văzut egalate în actul secund. Ambele formații au mai înscris o dată, chiar în minutele de prelungiri, și au rezolvat ecuația calificării în „optimi”.

FINAL » Rennes - Chelsea 1-2

• Au marcat: Guirassy 85 / Callum Hudson-Odoi 22, Giroud 90+1

FINAL » Krasnodar - Sevilla 1-2

• Au marcat: Wanderson 56 / Rakitic 4, Haddadi 90+5

Clasamentele grupelor UEFA Champions League

VIDEO Răzvan Lucescu despre Mircea Lucescu: „Tata simțea că se duce! Stând acasă se pierdea ca om”