INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

Vlad Chiricheș, criticat! A fost cel mai slab jucător în ultimul meci al lui Sassuolo + cum s-a descurcat Drăguș la debutul pentru Crotone

Vlad Chiricheș. foto: Guliver/Getty Images

Articol de - Publicat luni, 28 septembrie 2020 15:46 / Actualizat luni, 28 septembrie 2020 15:52

Vlad Chiricheș, vinovat la golul primit de Sassuolo în meciul cu Spezia (4-1), a luat nota 5 în Gazzetta dello Sport, fiind înlocuit în minutul 78. Debutul lui Drăguș la Crotone e promițător.

Vlad Chiricheș e departe de a-i oferi garanții lui De Zerbi. Căpitanul naționalei, din nou titularizat la Sassuolo contra nou-promovatei Spezia (4-1), a avut, iarăși, scăpări în apărare.

Gazzetta dello Sport i-a acordat nota 5, cea mai mică de la oaspeți: "A opus o rezistență moale în duelurile sale cu Galabinov. Confirmată de greșeala cu capul, după bara transversală nimerită de Locatelli din lovitură liberă", a scris cotidianul roz cu trimitere la scăparea din marcaj la autorul golului Speziei. Aceeași notă a primit-o și în Corriere dello Sport Chiricheș, schimbat la 4-1, în minutul 78, cu Ayhan.

Drăguș a debutat la Crotone: "Mai tenace decât Simy"

Tot duminică a evoluat alt român, Denis Drăguș, care a primit 5,5 în Gazzetta la debutul în Serie A pentru Crotone, în 0-2 cu Milan.

"A jucat mai bine decât Pereira. Măcar a încercat de câteva ori să amenințe poarta. Nu e precis, dar pare mai tenace decât Simy". Referirea era la partenerul lui din ofensiva echipei calabreze. Jucătorul împrumutat de la Standard a fost înlocuit în minutul 72

Denis Drăguș, în meciul Crotone - AC Milan 0-2. foto: Guliver/Getty Images

VIDEO Ionuț Radu și George Pușcaș, parteneri într-un business inedit în București! În ce își investesc banii: „Soțiile fotbaliștilor au discount”

Costel Gâlcă, prima reacție după revenirea de senzație cu FC Copenhaga: „Am întâlnit un adversar mare”

SuperOli! Cosmin Olăroiu l-a învins și pe Jordi Cruyff și a calificat-o pe Jiangsu Suning în „sferturile” campionatului chinez