INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

GENK - OOSTENDE 3-1 // VIDEO Ianis profită de șansă » Titular la Genk, Hagi jr. a fost decisiv la deschiderea scorului

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 septembrie 2019 21:48

Genk și Oostende s-au duelat în etapa a opta din campionatul belgian, iar echipa lui Ianis Hagi (20 de ani), s-a impus cu scorul de 3-1.

Mijlocașul român a contribuit la primul gol al echipei sale, după ce a executat un corner, iar colegii săi au reușit să îl învingă pe portarul advers.

Fostul jucător al Viitorului a fost titular și înlocuit în minutul 75 cu Ndongala.

Această victorie o clasează pe Genk pe locul 7 în clasamentul primei ligi belgiene, având 13 puncte, după cele opt meciuri disputate.

Genk - Oostende 3-1

• A marcat: Vargas - autogol 17,  Onuachu 44, Berge 90 / Sylla 32
  • Vezi AICI VIDEO

ECHIPELE DE START:

Genk: Coucke - Maehle, Cuesta, Lucumi, Uronen - Berge, Hrosovsky - Ito, Hagi, Samata - Onuachu
Rezerve: Vandevoordt, De Norre, Dewaest, Heynen, Ndongala, Nygren, Odey, Wouters
Antrenor: Felice Mazzu

Oostende: Dutoit - Faes, Milovic, Skulason - Marquet, Vargas, Bataille, Vandendriessche, Canesin - Sakala, Sylla
Rezerve: Ondoa, Boonen, Capon, D'Haese, Guri, Jonckheere, Sane
Antrenor: Kare Ingebrigtsen

VEZI ȘI:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!