INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE B

George Pușcaș a marcat primul gol pentru Genoa! Radu Drăgușin, integralist în victoria din Serie B

George Pușcaș (26 de ani) a marcat primul gol în tricoul celor de la Genoa, în victoria 2-0 cu Sudtirol, din runda cu numărul 16 din Serie B.

Articol de GSP - Publicat joi, 08 decembrie 2022 18:39 / Actualizat joi, 08 decembrie 2022 19:15

George Pușcaș a semnat cu Genoa, împrumut de la Reading, pe 25 august. Internaționalul român a spart gheața la cea de-a 10 apariție.

FCSB, sancțiune dură pentru rasism! UEFA a făcut azi anunțul
FCSB

George Pușcaș, primul gol pentru Genoa

Astăzi, Pușcaș a fost introdus de Alberto Gilardino, noul antrenor al celor de la Genoa, în minutul 61. A avut nevoie de doar 4 minute pentru a deschide scorul.

Atacantul în vârstă de 26 de ani a fost pe fază la un șut respins în față de portarul Giacomo Poluzzi și a reluat din cădere, cu piciorul stâng, din interiorul careului de 6 metri.

Fundașul central Radu Drăgușin (20 de ani) a fost integralist pentru Genoa. După 16 runde disputate în Serie B, formația celor doi internaționali români ocupă poziția a 4-a, una de play-off. Este la doar 3 lungimi în spatele locurilor direct promovabile.

Genoa are meci și în week-end, duminică, de la ora 16:00, pe terenul lui Ascoli.

VIDEO. Paul Codrea despre situația de la echipa națională: „Alibec confirmă doar în România, Pușcaș n-a convins până acum”

Continuă problemele pentru Mihăilă » S-a accidentat din nou: a rezistat doar 26 de minute în eșecul cu Benevento

Final de turneu: Istvan Kovacs se întoarce de la Mondial cu o sumă uriașă de bani » Decizia FIFA