INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FRANȚA

VIDEO CU GOLURILE Ionuț Radu, învins de 3 ori în Monaco - Auxerre. Ce note i-au dat francezii

Ionuț Radu, în Monaco - Auxerre // sursă foto: Imago Images

Articol de - Publicat joi, 02 februarie 2023 09:38 / Actualizat joi, 02 februarie 2023 09:49

Ionuț Radu (25 de ani) a încasat 3 goluri în meciul dintre Monaco și Auxerre din etapa 21 de Ligue 1, câștigat de monegasci cu 3-2.

Radu a fost integralist la Auxerre a doua oară în 3 zile. Pe 29 ianuarie, apărase poarta alb-albaștrilor la înfrângerea cu Montpellier, 0-2, iar miercuri seara a fost titularizat într-o deplasare complicată, la Monaco.

Anomalii în TVR: reporterul detașat la COSR face știri despre fiica șefului COSR! Materialul a aruncat în aer redacția sport: „Slugărnicie gratuită! Vizionați acest material, cu ta-su, cu mă-sa...”
MEDIA

VIDEO. Ionuț Radu, învins de 3 ori în Monaco - Auxerre

Radu a primit gol după numai 11 minute. Wissam Ben Yedder l-a învins cu un șut de la aproximativ 11 metri de poartă, la colțul lung.

În minutul 30, gazdele au făcut 2-0. Ben Seghir a înscris de la marginea careului, cu un șut plasat aproape de bară. Românul a plonjat, dar fără succes.

Abline a redus din diferență în minutul 68, iar Breel Embolo a înscris golul 3 pentru Monaco în minutul 82, cu un șut puternic din careul mic, sub transversală. Radu a ezitat, nu a ieșit în întâmpinarea elvețianului, iar acest lucru l-a costat.

Nuno Da Costa a stabilit scorul final, 3-2, în minutul 84, iar Auxerre rămâne fără punct câștigat în cele două meciuri cu Ionuț Radu titular.

Ce note i-au dat francezii lui Ionuț Radu după Monaco - Auxerre

Deși a scos mingea din poartă de 3 ori, Radu a reușit și 3 parade.

Iar cotidianul Ouest-France l-a notat  cu 4, aceeași notă pe care i-a acordat-o și portarului gazdelor, Alexander Nubel.

Tot 4 a primit Radu și din partea publicației Homme du Match, care a menționat că portarul lui Auxerre „a primit 3 goluri la care nu putea face nimic”.