INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  LIVINGSTON - RANGERS 0-3

VIDEO+FOTO Livingston - Rangers 0-3 » Ianis Hagi, un nou gol pentru Rangers! Campioana Scoției ajunge la 99 de puncte

Hagi a impresionat la Rangers în acest sezon, bifând 8 goluri și 13 pase de gol în 44 de meciuri // FOTO: Imago +10   FOTO

Articol de GSP - Publicat miercuri, 12 mai 2021 21:54 / Actualizat miercuri, 12 mai 2021 22:00

Rangers s-a impus pe terenul lui Livingston, 3-0, într-un meci în care Ianis Hagi a jucat 86 de minute și a marcat un gol.

Neînvinsă în Scoția și deja campioană, Rangers a câștigat fără emoții cu echipa de pe locul 6. Scorul a fost deschis de Tavernier, care a marcat din penalty în minutul 42. Kent a majorat diferența după pauză, în minutul 57.

VIDEO Ianis Hagi, gol în Livingston – Rangers

În minutul 83, Ianis Hagi a punctat din nou pentru Rangers, pentru a 8-a oară în acest sezon. După o acțiune prelungită a echipei lui Gerrard, Hagi a primit o centrare pe jos în careu și a marcat cu un șut cu latul, de la 11 metri.

La trei minute după gol, Hagi a fost înlocuit cu Greg Stewart.

După acest rezultat, Rangers ajunge 99 de puncte în 37 de etape (31 de vitorii, 6 egaluri), iar Livingston este pe 6, cu 44 de puncte.

Livingston – Rangers 0-3

• Au marcat: Tavernier 42, Kent 57, Hagi 83

Echipe de start:

Livingspnt: Strvjek - Devlin, , Guthrie, Fitzwater, Longridge -  Holt, Diani - Mullin, Sibbald, Pittman, - Emmanuel-Thomas
Antrenor: David Martindale

Rangers: McLauglin- Tavernier, Goldson, Simpson, Aribo - Davis, Kamara, Hagi - Roofe, Morelos, Kent
Antrenor: Steven Gerrard

Rangers i-a stabilit prețul lui Ianis Hagi!

Mijlocașul Ianis Hagi (22 de ani) ar putea pleca la vară de la Rangers, fiind dorit cu insistență de Sevilla. Spaniolii notează că Sevilla s-a interesat de prețul lui Ianis Hagi și a aflat că Rangers cere 13 milioane de euro pe fotbalistul adus pentru 3.5 milioane de euro în vara lui 2020.

Hagi a impresionat la Rangers în acest sezon, bifând  8 goluri și 13 pase de gol în 44 de meciuri, fiind decisiv în titlul obținut în Scoția. Ianis mai are contract cu Rangers pentru încă trei sezoane, până în iunie 2024.