INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA TURCIEI

VIDEO Cum a fost surprins Marius Șumudică, după golul care l-a scăpat de chinul din Cupa Turciei

Articol de GSP - Publicat joi, 02 decembrie 2021 19:12 / Actualizat joi, 02 decembrie 2021 19:51

Yeni Malatyaspor, formația antrenată de Marius Șumudică (50 de ani), a avut nevoie de prelungiri pentru a trece de Akhisarspor, echipă din al treilea eșalon, în turul 4 al Cupei Turciei. A fost 0-0 după 90 de minute, 3-1 la finalul reprizelor suplimentare.

Marius Șumudică a schimbat 8 titulari față de remiză din week-end, 0-0 contra lui Galatasaray, iar Yeni Malatyaspor a tremurat pentru calificarea în faza următoare a Cupei Turciei.

A uitat că e la retrogradare! Șumudică a oferit imaginile serii, după eliminarea cu Galatasaray
TURCIA

Yeni Malatyaspor, chin în Cupa Turciei

Modesta Akhisarspor, ocupanta locului 13 din al treilea eșalon al Turciei, s-a apărat precis și a rezistat 90 de minute fără gol primit. În prelungiri, vedetele introduse de gazde pe parcusul meciului au făcut diferența.

Tetteh a deschis scorul în minutul 95, dar oaspeții au egalat rapid, dintr-un penalty. Haqi Osman și Mounir Chouiar, alți oameni de bază din garnitura lui Șumudică, au stabilit rezultatul final.

Șumudică a privit detașat partida din lojă. A fost suspendat, iar camerele TV l-au surprins în timp ce fuma, lucru interzis într-un spațiu închis.

Marius Șumudică, situație complicată în Turcia

Pentru Yeni Malatyaspor urmează un test mult mai dificil. Luni, 6 decembrie, se deplasează pe terenul lui Konyaspor, ocupanta poziției secunde în Superliga turcă. Formația lui Marius Șumudică este pe loc retrogradabil în acest moment, cu doar 13 puncte strânse în 14 runde.

I se pregătește ceva lui Lucescu? Dezvăluirea preluată și de presa ucraineană

Ibrahimovic s-a propus la PSG: „L-am sunat pe Al-Khelaifi: «Vreau să-ți pun echipa pe picioare!»”