INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CUPA GRECIEI

Răzvan Lucescu poate pregăti deja ultimul act » Victorie zdrobitoare în turul semifinalei Cupei Greciei

PAOK Salonic a făcut un pas uriaș spre finala Cupei Greciei. Formația pregătită de Răzvan Lucescu s-a impus în manșa tur a semifinalei cu Lamia, în deplasare, scor 5-1.

Articol de - Publicat miercuri, 08 martie 2023 21:28 / Actualizat miercuri, 08 martie 2023 21:30

• Returul se joacă duminică, de la ora 18:00.

Răzvan Lucescu e aproape de o nouă Cupă alături de PAOK. Astăzi, formația din Salonic s-a distrat în deplasarea cu Lamia și doar un dezastru ar putea întoarce soarta calificării.

Momente de panică trăite de un antrenor român în Libia: „A venit unul dintre băieții lui Gaddafi la meci, apoi a fost o rafală de împușcături!”
PRIETENII LUI OVIDIU

Răzvan Lucescu merge în finala Cupei Greciei

Khaled Narey a deschis scorul la prima acțiune a partidei, în minutul 1, și a ușurat misiunea. PAOK a continuat să atace, iar Giannis Konstantelias a punctat în minutul 25.

Brazilianul Douglas Augusto (62), spaniolii Brandon Thomas (67) și Joan Sastre (69) au pavat drumul spre finală. Reușita de onoare a gazdelor a venit în minutul 86, de la Ruben Martinez.

Răzvan Lucescu, parcurs remarcabil la PAOK

Cel mai probabil, PAOK o va înfrunta în finala Cupei Greciei pe AEK. Formația din Atena a învins-o pe Olympiakos în prima manșă cu 3-0.

Pentru formația lui Răzvan Lucescu ar fi a 6-a finală disputată în ultimii 7 ani. Două dintre ele au fost câștigate cu antrenorul român pe bancă.

Victoria de astăzi, cu Lamia, a mai stabilit o bornă interesantă. PAOK a ajuns la 20 de meciuri consecutive fără eșec în toate competițiile.

VIDEO. Răzvan Lucescu: „Unul dintre cei mai buni ani din istoria lui PAOK! Echipa redevine încet, încet o formație invincibilă”

Un fost mare internațional englez a comparat Guvernul de la Londra cu cel al Germaniei Naziste: „E o politică nemăsurat de crudă împotriva celor mai vulnerabili oameni”

Antrenor dat afară imediat după „dubla” din Liga Campionilor: „Britanicul avea doar două victorii în 12 meciuri!”

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”